НОВИНИ

31.10.2011 | НАТО завершує місію в Лівії
За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Збройні сили країн Організації Північноатлантичного договору, НАТО, завершують свої операції у Лівії. Це робиться згідно з рішенням Ради Безпеки ООН, яка 27 жовтня проголосувала за закінчення дії мандату для сил НАТО у тій країні.



Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен


Дії НАТО у Лівії завершуються одночасно з кінцем війни. Диктатор Каддафі вбитий. Національна перехідна рада Лівії бере на себе відповідальність за подальшу долю країни після 42 років тиранії.


Отож, НАТО, яке відіграло життєво важливу роль у захисті мирного населення і в підтримці повтанського руху, вважає свою місію в Лівії завершеною.


Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен, оприлюднивши рішення Північноатлантичної ради, сказав журналістам, що. операції у Лівії закінчуються 31 жовтня, за тиждень після того, як повстанці вбили Муаммара Каддафі.


Для НАТО смерть тирана символізувала визволення Лівії, хоча тимчасовий уряд кілька днів тримав новину у таємниці. Національна перехідна рада воліла, щоб сили НАТО залишалися у Лівії ще на місяць.


Тимчасовий уряд мотивував своє прохання необхідністю допомоги, поки триватиме роззброєння повстанських загонів. Крім того, у Тріполі побоювалися нових виступів рештків режимних військ, прихильників Каддафі.


Визначальна роль західного альянсу


Оглядачі вважають, що завдяки рішучим діям авіації та ракетної артилерії Сполучених Штатів і НАТО повстанський рух здобув перемогу над армією диктатора, адже у перші місяці народного руху повстанці зазнавали важких втрат. Сили НАТО втрутилися у Лівії згідно з мандатом Ради Безпеки ООН, щоб захистити цивільне  населення країни.


На думку Генерального Секретаря НАТО, «операція «Об’єднаний захисник» – одна з найуспішніших в історії НАТО.


«Ми розпочали цю комплексну операцію швидше, ніж будь-коли раніше. Ми провели її ефективно, гнучко, у злагоді з багатьма партнерами у регіоні та поза його межами. І ми закінчуємо цю операцію у добре зважений і контрольований спосіб, оскільки нашу воєнну працю тепер завершено», – заявив Расмуссен.


Шеф НАТО додав, що не передбачає жодної значної ролі НАТО у подальших подіях у Лівії. Разом із тим, представники НАТО припускають, що окремі країни, члени альянсу, можуть допомагати новому лівійському урядові у встановленні демократичного ладу.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект