НОВИНИ

31.10.2011 | МЗС РФ: Переговори між Москвою і НАТО щодо ПРО зайшли в глухий кут
Джерело - РІА Новости

Переговори Росії і НАТО щодо системи ПРО на сьогоднішній день перебувають у глухому куті через небажання Заходу надати Москві юридичні гарантії ненаправленої проти неї європейської протиракетної оборони.



МЗС РФ: Переговори між Москвою і НАТО щодо ПРО зайшли в глухий кут

Про це заявив в інтерв'ю РИА Новости заступник глави МЗС РФ Олександр Грушко.


"На сьогоднішній день ситуація поки не виглядає сповненою надій", - сказав високопоставлений дипломат, відповідаючи на питання про ситуацію на переговорах.


Заступник голови МЗС РФ визнав, що в рішенні цього питання "перспектив стає все менше з кожним днем". Він додав, що "вони (перспективи) зменшуються й тому, що ми бачимо, що здійснюється повзуча реалізація пофазового адаптованого підходу, укладаються двосторонні угоди між США та їх західноєвропейськими союзниками".
За словами Грушка, незважаючи на переговорний консультаційний процес, США і НАТО здійснюють власний порядок денний у сфері ПРО.


Російський дипломат також зазначив, що шансів досягти якихось домовленостей з надання Москві юридичних гарантій ненаправленої натовської системи ПРО проти РФ до саміту Ради Росія-НАТО в Чикаго в травні 2012 року стає все менше.


При цьому він заявив, що РФ налаштована на те, щоб "продовжувати консультації та шукати практичні рішення".


За словами заступника голови МЗС РФ, гарантії, яких домагається Москва, повинні бути виражені у вигляді цілком певних критеріїв. "Це конфігурація самої системи, розташування вогневих засобів, швидкості перехоплювачів і т.д., що буде дійсно свідчити про те, що весь цей проект спрямований на те, щоб парирувати погрози, які можуть генеруватися поза межами євроатлантичної зони", - заявив Грушко.


Він також вказав, що взаємодії Росії і НАТО при обговоренні ЄвроПРО заважає "старомодна логіка" альянсу. "Ризик полягає в тому, що, якщо ми не домовимося з цього напрямку співробітництва (ЄвроПРО), то це буде означати, що досі превалюють ідеологічні підходи, які заважають нарощуванню співпраці навіть у сфері загальних інтересів", - сказав дипломат, додавши, що "це буде удар по всьому комплексу відносин Росія-НАТО.


Нагадаємо, 5 жовтня Іспанія дала згоду на участь в протиракетній обороні НАТО, в межах країни будуть розміщені американські кораблі, оснащені ракетами-перехоплювачами.


13 вересня держсекретар США Гілларі Клінтон і глава МЗС Румунії Теодор Баконскі підписали міжурядову угоду про розміщення на румунській території до 2015 року елементів протиракетної оборони США. На участь у системі ПРО також погодилися Туреччина і Польща.


У минулому році західні ЗМІ повідомляли, що лідери країн НАТО відкинули пропозицію президента РФ Дмитра Медведєва про об'єднання російської системи ПРО із західною. На саміті НАТО в Лісабоні глава Кремля оголосив про готовність Росії закрити свій сектор, забезпечивши безпеку європейських країн зі свого напряму.


Пізніше президент РФ у посланні Федеральним зборам РФ заявив, що якщо переговори за європейською системою ПРО зайдуть у глухий кут, то Росії доведеться "приймати рішення про розміщення нових ударних засобів". Медведєв зазначив, що такому випадку в найближчі 10 років розпочнеться новий виток гонки озброєнь.


 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3015. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект