НОВИНИ

25.02.2005 | Геральд Трибюн: Київ прагне заспокоїти Москву
Джерело - ProEUROPA

Чітко заявивши, що майбутнє України на Заході, Віктор Ющенко воліє почати переговори про вступ України до ЄС вже у 2007 році, оскільки Європа це не лише географічний, але й духовний та моральний вибір України. при цьому український лідер визнав, що здійснити необхідні реформи буде нелегко.



Часопис цитує президента Ющенка, який пообіцяв, що Україна не використовуватиме своє членство у ЄС та НАТО проти Росії та російського народу.


Більше того, рух України у Європу наближає до Європи також Росію, на думку Віктора Ющенка, а відтак проблеми для Москви не може бути.
Геральд Трібюн проте зазначає, що президент Ющенко водночас, згадав про намір Києва розвернути напрямок перекачування нафти трубопроводу Одеса Броди, які в останній рік президента Кучми було завантажено російською нафтою у зворотному напрямку.


Ющенко вбачає у нафтопроводі Одеса-Броди-Гданськ можливість докластися до створення єдиного енергетичного ринку Європи, який відкриє нові нафтові поклади та ринки і зменшить залежність України та Європи від російської нафти.


Мова йде водночас про остерігання Європи залежати від російських енергоносіїв за обставин, коли президент Путін згортає демократичні перетворення і переслідує опозицію, а з іншого боку остерігається не дратувати Москву заявами про швидкий вступ України у Євросоюз.
Часопис, зазначає, що позиції щодо України у Євросоюзі, також поділені. Так, Польща та балтійські країни сподіваються на швидкий вступ України в ЄС, аби зволікання не послабили реформістського уряду Віктора Ющенка і Україна не сповзла назад у напрямку Росії.


З іншого боку Франція воліє не обговорювати вступ України до Євросоюзу, оскільки в Парижі занепокоєні, що ЄС розширений з 15 країн до 25 і без того стає мало керованим.


Комісар ЄС із зовнішньої політики Хав’єр Солана твердить, що з членством України не варта поспішати з кількох причин. На його думку політично до цього наразі не готова Україна, де частина східних регіонів досі тяжіє до Москви і може спричинити до розколу, якщо Ющенко тягнутиметься до Заходу надто швидко.


З іншого боку, Хав’єр Солана також говорить про те, що Євросоюз наразі не готовий прийняти ще одну велику країну і Україні слід знайти повільніший ритм інтеграції. Таким чином чільний європейський дипломат заспокоює острахи як серед деяких членів Євросоюзу, так і з боку Росії.


 
Гаральд Трібюн зазначає прагматичність Віктора Ющенка, який попри висловлення чіткого бажання приєднати Україну до Заходу, не зробив офіційної заявки ні до ЄС, ні до НАТО.


В своїй промові перед європейським парламентом Віктор Ющенко визнав, що частина українців досі зберігає негативне ставлення до НАТО закріплене з радянських часів.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1264. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект