НОВИНИ

26.10.2011 | Преса Британії: момент істини для єврозони
Джерело - Korespondent

У центрі уваги всіх британських газет - доля єврозони, яка вирішується зараз в Брюсселі. Як пише газета Guardian, світові ринки завмерли в очікуванні наступного глобального витка рецесії на тлі відсутності єдності серед європейських лідерів щодо заходів з порятунку єдиної європейської валютної системи.


"Європа під дамокловим мечем ринків - Італія на межі падіння" - такий драматичний заголовок статті газети Times на цю тему.


А газета Independent публікує великий репортаж свого афінського кореспондента про те, як різко падає рівень життя в Греції. Офіційний рівень безробіття становить 16,5%, але реально він набагато вищий. Кількість людей, яким нічим заплатити за комунальні послуги, зростає з кожним днем. Безкоштовні їдальні, організовані церквою, приваблюють тисячі людей. Греки вважають, як показують опитування населення, що політики, які завели країну в кризу, не в змозі врятувати країну.


Усі газети сходяться на тому, що європейські лідери показали свою нездатність виробити всеосяжний пакет заходів для вирішення проблеми боргової кризи, в якій опинилися Греція, Португалія, Іспанія, а тепер ще й Італія.


Financial Times виносить на першу сторінку звістку про те, що російська компанія "Полюс Золото", підконтрольна Сулейману Керімову та Михайлу Прохорову, не змогла отримати дозвіл на проведення лістингу в Лондоні від уряду Росії. Таким чином, преміальний лістинг "Полюса" на Лондонській фондовій біржі відкладається на наступний рік.


Газета особливо виділяє той факт, що на чолі урядової комісії, що вирішувала цю справу, стоїть особисто прем'єр-міністр Путін.


Спостерігачі зазначають, що всього місяць тому Михайла Прохорова було зміщено з посади лідера партії "Правое дело", і він вельми критично відгукнувся про роль у цьому головного ідеолога Кремля Владислава Суркова.


Газета Independent розповідає про те, як європейський банки BNP Paribas і Deutsche Bank досягли угоди про припинення своєї діяльності в Білорусі, після того, як правозахисники викрили їх у зв'язках з авторитарним режимом президента Лукашенка.


Французький та німецький банки, найбільші в Європі, були частиною синдикату за участю російського Сбербанка і британського RBS, який збирався придбати білоруські казначейські облігації на суму 1,2 млрд доларів.


Проте у вересні активісти з білоруських правозахисних організацій і "Індексу цензури" зустрілися у Варшаві, де тривав у той час європейський саміт "Східна ініціатива", з канцлером Ангелою Меркель і повідомили їй про діяльність банків.


Газета Independent публікує цікавий аналіз того, хто стояв за "бунтом" консерваторів-задньолавочників, коли у вівторок 80 депутатів-консерваторів проголосували на підтримку пропозиції про проведення референдуму про вихід Британії з Європейського союзу.


Виявляється, більшість з них - зовсім не старожили-євроскептики зразка 1991 року, які зіпсували стільки крові тодішньому прем'єру Джону Мейджору. Це так званий "клас 2010 року" - 50 з бунтарів були вперше обрані до парламенту минулого року.


Масштаб цього бунту рядових членів парламенту, які кинули виклик партійній дисципліні, стривожив Даунінг-Стріт і особисто Девіда Кемерона, пише газета.


На чолі його стояв, як з'ясовується, Девід Наттал, виходець із пролетарської родини на півночі Англії, який відомий своєю незалежною вдачею. Саме він став автором пропозиції, яку було виставлено на голосування і мало такий фурор.


Антиєвропейські настрої, які продемонстрували ці рядові депутати від правлячої партії, стали неприємною несподіванкою для прем'єр-міністра, який завжди заявляв, що консерватори давно покінчили з давнім розколом, який привів їх до поразки в 1997 році.


Усі газети публікують фоторепортажі з площі перед собором Святого Павла в Лондоні, де розбито наметовий табір активістів антикапіталістичного руху. За деякими повідомленнями, в 9 з 10 наметів вночі нікого немає, як виявили інфрачервоні камери, що використовуються поліцією. Проте вранці площа заповнена демонстрантами, туристами, активістами радикальних організацій, які поширюють свою літературу, збирають кошти, організовують харчування мешканців табору.


Як пише газета Times, настоятель собору Джайлз Фрейзер виступив із заявою на підтримку мешканців табору, сказавши, що подасть у відставку, якщо їх видалять з площі силою. Тим не менше, газета повідомляє, що поліція готується до акції виселення і чекає дозволу на це від влади лондонського Сіті.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект