НОВИНИ

25.10.2011 | Експерти: створення ПРО в Європі відповідає інтересам України
Джерело - УНІАН

Експерти вважають, що на сучасному етапі Україна не повинна займати пасивну позицію спостерігача за переговорним процесом з питань протиракетної оборони між США та Росією.


Про це зазначається в дослідженні «Україна в системі протиракетної оборони НАТО: за і проти», презентованому в Інституті світової політики.


«Участь у проекті створення ПРО в Європі загалом відповідає національним інтересам України та її національній безпеці. Вона є в цілому вигідною як з політичної, економічної, так і з військової точок зору», - йдеться в дослідженні.


Експерти вважають, що позиція українського уряду у питанні ПРО має бути чіткою, мотивованою і транспарентною, мати стратегічний, а не тактичний характер.


Для цього, вважають експерти, слід досягти порозуміння з даного питання між владою та опозиційними силами, вивівши прийнятну для всіх гравців формулу участі України в ПРО на основі поглибленого експертного аналізу.


Експерти також вважають, що український уряд має врахувати, що внутрішньополітична турбулентність в Україні, зокрема, гучні політичні судові процеси, передвиборчі лихоманки суттєво підривають імідж України як держави, здатної взяти на себе відповідальність за безпеку інших країн в рамках тієї чи іншої системи.


«Внутрішньополітичні негаразди можуть спонукати міжнародних гравців і надалі ставитися до будь-яких українських пропозицій з пересторогою, тримаючи Київ на золотій дистанції – не відштовхувати остаточно, але й не допускати зближення», - йдеться в дослідженні.


Крім того, експерти вважають, що Україна має розробити та презентувати НАТО широкий пакет пропозицій можливого українського внеску до розбудови ПРО НАТО.


При цьому експерти зазначають, що необхідно врахувати, що Україна більше не повинна апелювати до потенціалу успадкованих об’єктів у Мукачевому та Севастополі, як такого, що має конкурентне підгрунтя для переговорів на тему ПРО з представниками НАТО/США чи Росії.


«Для України потрібен новий пакет пропозицій, щоб не залишитися осторонь процесу створення системи протиракетної оборони у Європі і мати можливість впливати на оптимальну модель такої системи з урахуванням власних політичних, військових та технічних інтересів», - зазначається в дослідженні.


Експерти вважають, що очікувальна позиція не в інтересах України.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект