НОВИНИ

17.10.2011 | Масові антикапіталістичні протести - у Римі дійшло до заворушень
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У суботу (15 жовтня) сотні тисяч людей вийшли у світі на акції протесту проти жадібності фінансових інститутів та економічної політики урядів. У ході заворушень, які почалися в Римі, постраждало 70 осіб. 


Сотні тисяч людей на різних континентах доєдналися до започаткованого у США руху "Окупуй Уолл-Стріт" й вийшли на вулиці з антикапіталістичними протестами. Демонстрації розпочалися з масових акцій у Новій Зеландії та Австралії. Водночас у багатьох країнах Азії ідея не знайшла підтримки. Так, у заможному Сінгапурі на демонстрацію майже ніхто не з’явився. Низьку явку організатори відзначили й у Японії. У Малайзії на вулиці вийшло лише 200 невдоволених капіталістичним устроєм.


Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  Протести у Берліні Натомість у Європі акції противників капіталізму та впливу великих корпорацій на політику зібрали тисячі людей. Так, у німецькій столиці на вулиці вийшло понад п’ять тисяч людей. Вони попрямували з Александерплатц до урядового кварталу й відомства німецького канцлера під дещо оновленим гаслом "Окупуй Бундестаг!". Така ж кількість люду зібралася й у німецькій фінансовій метрополії Франкфурті-на-Майні, де розташована штаб-квартира Європейського Центрального банку. Загалом у Німеччині у суботній акції проти капіталізму взяли участь понад 40 тисяч демонстрантів. Організатори акції говорять про "великий успіх".


Заворушення у Римі


Тим часом, акції протесту у Римі, на які з’явилося понад 100 тисяч демонстрантів, супроводжувалися цілою низкою інцидентів, включно з підпалом автомобілів та биттям вікон у банківських філіалах. У ході заворушень та сутичок з поліцією постраждало 70 осіб. "Це тільки початок. Ми сподіваємося розвинути цей глобальний рух", - заявив один з учасників акції, 24-річний студент Андреа Мураро. Крім студентів на вулиці Рима вийшли й члени профспілок.


Прем’єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі, під відомство якого демонстранти прийшли з плакатами "Єдине рішення - революція!", згодом засудив "надзвичайно високий рівень насильства" цієї акції. Критику висловив й мер Рима. Натомість голова італійського Центробанку Маріо Драгі висловив солідарність з гаслами учасників протесту.


Солідарність з учасниками


"Вони роздратовані фінансовим світом. Я їх розумію", - сказав Драгі, висловивши одночасно жаль з приводу того, що акції протесту в Італії супроводжувалися спалахами насильства.


Крім того, протести у Європі відбулися в Амстердамі, Афінах, Женеві, Парижі, Сараєво, Цюріху та Брюсселі, де демонстранти зібралися під будівлями Європейської комісії. У Лондоні на акцію з’явилося лише 800 осіб.


Протестували також й у мегаполісах країн Латинської Америки, у Канаді та США. У Нью-Йорку, звідки й розпочався рух "Окупуй Уолл-Стріт", за даними організаторів, протести зібрали 5 тисяч демонстрантів. 70 осіб були затримані поліцією.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект