НОВИНИ

17.10.2011 | Доля світової економіки вирішуватиметься на ближчих самітах ЄС та G20 - учасники "Великої двадцятки"
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Міністри фінансів та голови центральних банків країн G20 під головуванням Франції узгодили план спільних дій для подолання світової економічної кризи на зустрічі у Парижі, що завершилася у суботу ввечері. Учасники дводенної зустрічі, обговоривши актуальні питання стимулювання міжнародної економіки, шляхи зміцнення національних бюджетів та подолання боргової кризи в Європі, дійшли згоди, що остаточні рішення будуть ухвалені на самітах ЄС 23 жовтня у Брюсселі та G20 у Каннах 3-4 листопада.






Доля світової економіки вирішуватиметься на ближчих самітах ЄС та G20 - учасники  "Великої двадцятки"


"Ми очікуємо, що результати саміту Євросоюзу 23 жовтня, на якому буде представлено спільний план дій, принесуть справжню відповідь на чинні виклики", - зазначив міністр економіки Франції Франсуа Баруен. За його словами, конкретні пропозиції у цьому контексті також будуть представлені на саміті в Каннах, який відбудеться 3-4 листопада цього року.


У роботі форуму взяли участь делегації найбільших країн Європейського Союзу, США, Китаю, Індії, Японії та інших партнерів G20, на які припадає 85% світового ВВП. Учасники зустрічі погодилися з думкою, що для стабілізації ситуації в світі необхідна фіскальна координація з урахуванням особливостей національних економік. Найактивніші дискусії розгорнулися довкола сфери фінансового регулювання, де "правила гри" нав'язують ринки збуту продукції та сировини, а також у питаннях захисту споживачів на ринку фінансових операцій.


"Країни G20, які мають найбільший профіцит, повинні переорієнтувати власну економіку на збільшення внутрішнього попиту. Держави, які мають значний дефіцит, зобов'язані впроваджувати політику з нарощування національних накопичень", - ідеться в підсумковому документі найбільшого світового економічного форуму.


Для запобігання поширенню світової кризи МВФ зобов'язали представити новий захисний інструмент, призначений для країн, що мають розвинену економічну політику, але дестабілізовані кризою. "Саме цей гнучкий інструмент покликаний надати короткотривалі ліквідні засоби", - зазначила директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард, наголосивши, що Фонд володіє й іншими інструментами, зокрема, модульованими максимальними ресурсами, які можуть бути мобілізовані країнами для кредитування та кредитування ризиків.


Натомість міністри фінансів G20 не погодилися з принципом збільшення ресурсів МВФ, чого бажає частина країн-учасниць для того, щоб підсилити спроможність протистояти кризі. Передусім ідеться про держави єврозони, які опинилися в епіцентрі другої хвилі економічних негараздів. Її уряди готують спільний план виходу з кризи, який буде оприлюднено на саміті Євросоюзу 23 жовтня.


Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард, у свою чергу, наголосила, що усі учасники зустрічі в Парижі відзначили: основним етапом у врегулюванні кризи є розв'язання європейцями низки проблем, зокрема, ідеться про рекапіталізацію євробанків та становище Греції.


"Результати осіннього саміту ЄС матимуть визначальне значення", - підтримав її французький міністр. Він також додав, що подолання кризи залежить і від "спроможності США прояснити заходи бюджетної консолідації та зобов'язань Китаю врівноважити рушії економічного зростання".


За словами секретаря Держказначейства США Тімоті Гайтнера, підсумки зустрічі на вищому рівні в Брюсселі визначать тональність дискусій у Каннах.


Французьке головування G20 передбачає, що кожна країна-учасниця економічного форуму в Каннах представить по кілька серйозних заходів, спрямованих на запобігання спаду у світовій економіці.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9633. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект