НОВИНИ

14.10.2011 | Преса Росії: переговори зі США щодо ПРО провалилися
Джерело - Російська служба ВВС

При розгортанні системи протиракетної оборони США не збираються враховувати інтереси Росії і не мають наміру підписувати які-небудь юридично зобов'язуючі угоди з цього приводу. Таку заяву зробив майбутній посол США в Москві Майкл Макфол. Цій темі присвячені матеріали в "Российской газете" і "Коммерсанте".


"Заяви, зроблені Макфолом у Конгресі, не залишають можливостей для дипломатичного маневру на переговорах жодної зі сторін, - вважає офіційна" Российская газета". - Не викликає сумнівів, що жорсткість тону майбутнього посла почасти пояснюється сильним внутрішньополітичним тиском, який відчуває адміністрація Обами при обговоренні російської тематики ".


Втім, Макфол, як зазначає "РГ", так і не зміг пояснити, чим його не влаштовує вимога Росії підписати зі США юридично зобов'язуючу угода про те, що американські програми не будуть підривати російський потенціал стратегічного стримування.


Газета зазначає, що плани з розгортання ПРО навіть побічно не враховують національних інтересів Росії. "Але, судячи з виступу Макфола, у Вашингтоні не збираються нічого робити, щоб налагодити співпрацю з Москвою в питаннях протиракетної оборони", - вважає видання.


"Публічне небажання Білого дому враховувати інтереси партнера по" перезавантаженню "в питаннях національної безпеки наводить на думку про" подвійну гру", яку ведуть США при обговоренні перспектив протиракетної оборони, - пише "Российская газета". - Тим більше коли про небажання прислухатися до аргументів Москви говорить людина, чия місія полягає у зближенні американських і російських позицій: майбутній американський посол у Росії ".


Видання вважає, що в цій ситуації Росії слід готуватися до адекватної відповіді в сфері оборони. "Тому що одними розмовами розгортання американської системи ПРО поблизу російських кордонів не зупинити", - пояснює "РГ".


Газета "Коммерсант" додає, що Росія вже почала готуватися до затяжної конфронтації. "Наша відповідь обійдеться дешево, але буде надзвичайно ефективною", - наводить "Коммерсант" слова неназваного високопоставленого чиновника з Кремля.


"Наміри американців стають все більш очевидними: вони збираються будувати ПРО і нашу думку в розрахунок брати не збираються, - цитує його газета. - Навіть якщо станеться диво і вони раптом вирішать дати якісь юридичні гарантії, це вже нас не влаштує - адже ці гарантії будуть діяти років п'ять, а наступний після Обами президент США цілком зможе від них відмовитися ".


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5364. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект