НОВИНИ

11.10.2011 | США підтримали вступ Грузії в НАТО
За матеріалами - Korespondent

США виступили за надання Грузії Плану дій щодо членства в Північноатлантичному Альянсі (MAP).


США підтримали вступ Грузії в НАТО


Про це сказано в заяві глави американської делегації в НАТО, конгресмена Майкла Тернера.


У Вашингтоні впевнені, що Грузія, яка своєю активною участю в миротворчих операціях в Іраку та Афганістані надає найважливішу допомогу, є "надійним союзником і гарантом безпеки".


"Розширення альянсу не представляє небезпеки для жодної країни. Навпаки, воно зміцнює безпеку і стабільність в усіх сферах діяльності НАТО. На майбутньому саміті НАТО в Чикаго я підтримаю надання Грузії програми Плану дій щодо членства", - заявив Тернер.


Крім того, в документі зазначено, що палата представників американського Конгресу приступила до розгляду резолюції щодо введення режиму вільної торгівлі з Грузією. США закликали всі держави - члени Північноатлантичного альянсу наслідувати приклад Вашингтона і спростити торговельні відносини з Грузією.


На останніх саммітах у Бухаресті і Лісабоні Грузія не отримала MAP. На сьогоднішній день Грузія здійснює Щорічну Національну програму (ANP).


Нагадаємо, в травні Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що Грузія як і раніше залишається предметом розбіжностей між Альянсом і Росією.


У квітні віце-прем'єр Грузії, держміністр з питань інтеграції в європейські і євроатлантичні структури Георгій Барамідзе заявляв, що через 2-3 роки його країна буде готова вступити в НАТО.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект