НОВИНИ

10.10.2011 | Ядерна енергетика незамінна для безпеки енергопостачання - Вишеградська четвірка
За матеріалами - Українська Енергетика

Президенти чотирьох країн Центральної Європи, знаних як Вишеградська Четвірка, наголосили на незамінній ролі ядерної енергетики в забезпеченні енергопостачання під час зустрічі в м. Вишеград на півночі Угорщини.



Під час саміту, що позначив 20-річчя групи, президент Угорщини Пал Шмітт, Чеської Республіки Вацлав Клаус, Польщі Броніслав Коморовський та Словаччини Іван Гаспаровіч зосередилися переважно на економічних питаннях.



Одним з питань, з яким повністю погодилися чотири президенти, є потреба безпечних постачань енергоносіїв. Вони також погодилися, що регіон на даний час не має альтернативи ядерній енергетиці.



Клаус заявив, що зустріч «мала сильне відчуття» і «буде абсурдним» для них відступити від своїх програм в ядерній енергетиці, оскільки вони не мають інших місцевих джерел енергоносіїв. Аварія в Японії в березні була результатом стихійного лиха і сприйняття її як ядерної було помилковим, сказав він.



Гаспаровіч передбачив, що ядерна енергетика матиме велике майбутнє в регіоні попри поточну «тенденцію вважати АЕС неприйнятними з причин екології та безпеки».



Замість закриття АЕС, що коштуватиме купу грошей, фінанси повинні піти на дослідження, щоб зробити діяльність АЕС безпечнішою, додав він.



Чотири президенти також підтвердили потребу підтримувати тісне економічне співробітництво в групі, яка, за їх словами, продовжує бути ефективною.



Гаспаровіч закликав «Вишеградську четвірку» зосередитися на своїх спільностях, а не відмінностях. Коморовський заявив, що вірить, що «четвірка» має залишитися ефективною та представляти інтереси чотирьох країн в ЄС.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 75. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект