НОВИНИ

10.06.2004 | “Жодного референдуму в Великобританії до 2006”, - каже Макшейн
Джерело - Euobserver.com – 07.06.2004

“Жодного референдуму в Великобританії до 2006”, - каже Макшейн


Деніс Макшейн, британський міністр у справах Європи, повідомив, що референдум з питання прийняття Конституції ЄС не буде проводитися в країні, схоже за все, до 2006 року.


В своєму інтерв’ю німецькому політичному журналу “Del Spiegel”, пан Макшейн повідомив: “Ми, можливо, будемо проводити загальні вибори в травні або червні 2005 року. В другій половині того ж року Британія перебирає на себе головування в ЄС. Буде важко проводити референдум в цей період часу.”


Показники опитувань свідчать про те, що населення Великобританії знаходиться в широкій опозиції до проекту Конституційного Договору.


Британський Прем’єр Тоні Блейєр шокував політичних оглядачів в квітні, коли оголосив, що Британія може провести референдум щодо запропонованого проекту. Це означало різкий відхід (U- turn) від раніше задекларованої позиції британського уряду.


В тому ж інтерв’ю, міністр натякнув на те, що Лондон знаходиться в опозиції до деяких кандидатур, які розглядаються на посаду майбутнього Президента Європейської Комісії – прем’єрів Бельгії Гі Ферховштадта та Люксембургу Жана Клода Юнкера.


Макшейн сказав, що “майбутній Президент Європейської Комісії повинен мати бачення майбутнього Європи і не повинен розглядати себе в якості європейського короля, а бути слугою. І, також, не є обов’язковим, щоб запропонована кандидатура була раніше прем’єром”.


“Сильний комісар або сильний міністр, можливо, буде найкращим вибором”, - добавив Деніс Макшейн.


Це може означати відкриття можливостей для керівника зовнішньополітичної служби ЄС Хав’єра Солани, чиє ім’я вже згадувалося в контексті майбутнього призначення або нинішнього комісара Антоніо Віторіно.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект