НОВИНИ

23.02.2005 | Українці хочуть вступати до ЄС і не хочуть до НАТО — опитування Фонду “Демократичні ініціативи”/ КМІС
Джерело - Прес-служба фонду "Демократичні ініціативи")

Українці хочуть вступати до ЄС і не хочуть до НАТО — такі результати загальноукраїнського опитування, проведеного фондом “Демократичні ініціативи” та Київським міжнародним інститутом соціології з 4 до 15 лютого 2005 року. Загалом було опитано 2040 респондентів, теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) складає 2.2%.



На запитання “Якби найближчої неділі відбувався референдум щодо членства в ЄС” голоси розподілилися так: “За вступ до ЄС” — 44%, “Проти вступу до ЄС” — 28%, не визначилися або не брали б участі в референдумі — 28%.



На запитання “Якби найближчої неділі відбувався референдум щодо членства в НАТО” голоси розподілилися так: “Проти вступу до НАТО” — 48%, “За вступ до НАТО” — 15%, не визначилися або не брали б участі в референдумі — 36%.



Директор Фонду “Демократичні ініціативи” Ілько Кучерів прокоментував ці дані так:
Дві третини українців не обізнані з тим, що таке ЄС та НАТО, і потребують інформації про ці організації. Держава повинна провести активну кампанію з роз’яснення того, навіщо існують ці організації та які вигоди від вступу до них матимуть громадяни. Особливо це стосується питання членства в НАТО. Низька підтримка населенням членства України в НАТО пояснюється також активною антинатовською пропагандою під час президентської виборчої кампанії. Противники НАТО знаходяться в полоні стереотипів часів холодної війни та брежнєвської пропаганди: що НАТО — це агресивний військовий блок, який сам провокує конфлікти, що вступ до НАТО Україні не вигідний економічно, і що вступ до НАТО зіпсує відносини з Росією. Все навпаки, це не відповідає дійсності. Синоніми НАТО і ЄС — це сучасна система колективної безпеки та забезпечення прав і свобод громадян. Громадяни України повинні зрозуміти, що впровадження в повсякденне життя стандартів НАТО і ЄС вигідне для кожного з них”.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект