НОВИНИ

23.09.2011 | Румунії і Болгарії знову доведеться чекати зі вступом до Шенгенського простору
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

«Уявіть, що у вас є двері з вісьмома найліпшими замками світу. Але перед цими дверима стоїть хтось, хто просто всіх впускає. Проблем тоді не уникнути», - так образно описав негативне ставлення до вступу Румунії та Болгарії до Шенгенського простору міністр внутрішніх справ Нідерландів Герд Леерс.

У четвер на зустрічі глав МВС країн Євросоюзу він, а також його колега з Фінляндії, оголосили, що накладуть вето на рівні ЄС на рішення про доєднання Бухареста й Софії до Шенгенського договору. «Ми проти цього вступу на даний момент», - наголосив Леерс. У такий спосіб, після короткої дискусії, міністри змушені були відкласти це питання. Головні закиди, які робляться в румунський і болгарський бік, полягають у тому, що в цих країнах робиться недостатньо для боротьби з організованою злочинністю й корупцією. Ці факти зафіксовані зокрема у звітах про перевірки, які надавали влітку відповідні органи ЄС.

Для Бухареста й Софії така ситуація є сильним ударом, адже їхній вступ до Шенгену, як виглядає нині, буде перенесено, і станеться це вже не вперше. При цьому, як наголошується зокрема й на рівні ЄС, як Румунія, так і Болгарія вже виконали всі технічні передумови для повноцінного членства в Шенгенській угоді.

Поетапний вступ теж не проходить

Утім, консервативні уряди в Нідерландах і Фінляндії не схильні змінювати своїх позицій. Не погоджуються вони й на компромісну пропозицію Німеччини, Франції та Австрії надати Бухаресту й Софії можливість поетапно долучитися до Шенгену. Ця пропозиція передбачає скасування прикордонного контролю спершу в морських портах та аеропортах, яке можна було б запровадити вже в жовтні. А от рішення про скасування контролів на інших кордонах пропонується ухвалювати вже наступного року, проаналізувавши попередньо ситуацію.

Позицію Нідерландів і Фінляндії піддали тим часом гострій критиці депутати Європейського парламенту Заступник голови фракції Європейської народної партії, німець Манфред Вебер обурений таким ставленням і заявив, що весь Євросоюз не повинен ставати заручником правих популістів в урядах цих двох країн. Тому Вебер вимагає від керівників держав та урядів країн ЄС вплинути на Нідерланди й Фінляндію.

Така нагода може з’явитися вже незабаром. Як стало відомо після засідання міністрів внутрішніх справ країн ЄС у четвер в Брюсселі, питання про розширення Шенгенського договору винесуть на порядок денний саміту ЄС 17-18 жовтня. Для прийняття нових членів до Шенгенської угоди потрібна одноголосна ухвала всіх країн ЄС. Поки одностайності немає.

 

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект