НОВИНИ

22.09.2011 | Янукович планує обговорити з Медведєвим об'єднання зусиль щодо постачання енергоносіїв в Європу
Джерело - Korespondent

Президент України Віктор Янукович планує обговорити з президентом Росії Дмитром Медведєвим під час робочого візиту в суботу, 24 вересня, питання об'єднання зусиль двох країн щодо поставок енергоносіїв в Європу, гарантії з транспортування газу і нафти по території України, а також питання ціни на газ для України.

"Це об'єднання наших зусиль з поставки енергоносіїв в Європу, це можливості України отримати певні гарантії транспортування обсягів газу і нафти, ну і вічне питання ціни, як нам будувати на майбутнє відносини партнерські", - заявив Янукович в середу.

З його слів, Україна й Росія "приречені" разом шукати відповіді на ці питання.

Крім того, Янукович зазначив, що в таких питаннях як модернізація та будівництво нових шляхів для поставок нових енергоносіїв переговори необхідно вести як з власниками енергоносіїв, зокрема з країнами Каспійського регіону, Середньої Азії, Росії, а також зі споживачами.

"Враховуючи зацікавленість і Росії, і Європи, і України в стабільності цих поставок", - резюмував Президент України.

Як повідомлялося раніше, Янукович на запланованій на 24 вересня зустрічі з президентом Російської Федерації Дмитром Медведєвим запропонує створити тристоронній газотранспортний консорціум за участю ЄС. Це дасть змогу знизити ціну на газ для України до $ 190-210 за 1 тис куб м.

Зазначимо, що уряд Миколи Азарова постійно вказує на невигідність підписаних екс-прем'єром Юлією Тимошенко газових контрактів. Українська влада кілька разів піднімала питання про перегляд ціни на газ перед російським Газпромом, однак так і не змогла добитися успіху.

Раніше Президент України Віктор Янукович заявив, що зростання ціни на газ у зв'язку з контрактом 2009 року між Україною і Росією несе загрозу українській економіці.

Через це питання співпраці України та Митного союзу стоїть особливо гостро, оскільки російська влада неодноразово заявляла, що вступ країни в МС дасть змогу Україні отримувати газ за внутрішніми цінами Росії.

Після приходу до влади в 2010 році Віктора Януковича був ініційований перегляд ціни на газ для України. У рамках робочого візиту президента РФ Дмитра Медведєвим 21 квітня 2010 року в Харкові були підписані доповнення до контракту, що збільшують закупівлю газу Нафтогазом в поточному році до 36,5 мільярда кубометрів, а також передбачають знижку в ціні на величину зниження російським урядом мита для поставок газу в Україну. Мито було обнулене, як наслідок, зниження становило 30% від контрактної ціни газу.

Примітно, що через несподіване подорожчання нафти у зв'язку з подіями на Близькому Сході російський газ для України коштуватиме не $ 313 за 1000 куб. м, а $ 350 (у третьому кварталі), а також $ 400 замість $ 347 в четвертому, враховуючи знижку в $ 100 з боку Газпрому.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект