НОВИНИ

20.09.2011 | У палестинському питанні Україна продемонструє стриманість – експерти
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Україна може утриматися під час можливого голосування на Генеральній Асамблеї ООН щодо визнання палестинської держави. До такої думки схиляються українські експерти з близькосхідного питання. Напередодні керівництво Палестинської національної адміністрації заявило про намір звернутися в ООН з приводу визнання державної незалежності Палестини. Проти цих планів палестинського керівництва виступив Ізраїль, який закликає до переговорів.
 
У Міністерстві закордонних справ України поки що утримуються від офіційного коментаря з палестинського питання. За словами речника МЗС Олександра Дикусарова, офіційний коментар із цього приводу буде вже найближчим часом.
 
Між тим керівник центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос зазначає, що Україна послідовно виступає за створення двох держав – єврейської та арабської – на території історичної Палестини.
 
Більше того, Україна як один із засновників ООН уже визнала палестинську державу ще тоді, коли була складовою СРСР.
 
Палестинські ризики мінімізують
 
На думку Ігоря Семиволоса, Україна радше за все утримається в разі, якщо питання палестинської держави буде винесене на розгляд Генасамблеї ООН, або ж українські представники будуть відсутніми в залі під час голосування.
 
«Оскільки немає чіткої і зрозумілої позиції Євросоюзу з цього питання, то думаю, що спрацює традиційний український підхід – не бути присутнім при голосуванні. Також у цьому питанні Україна зважає і зважатиме на позицію Ізраїлю і США. Українська зовнішня політика взагалі вирізняється тим, що можновладці намагаються мінімізувати будь-які ризики», – вважає Ігор Семиволос.
 
Член парламентського комітету у закордонних справах, керівник групи з міжпарламентських зв’язків із Палестиною та низкою інших арабських держав, депутат-б’ютівець Євген Добряк вважає, що Україна мала б підтримати створення незалежної держави Палестина.
 
«На сьогоднішній день дуже активну роботу проводить Ізраїль, щоб це питання не розглядали на Генасамблеї ООН, – зазначає він. – У такій ситуації голосувати «проти», я вважаю, було б серйозною помилкою для України. Щоб виглядати в такій ситуації серйозно, варто було б хоча б утриматися».
 
Україна підіграла Ізраїлеві на шкоду собі
 
Опитані Радіо Свобода експерти оцінюють українсько-палестинські відносини загалом як добрі. В Києві працює палестинське дипломатичне представництво.
 
Проте негативно на розвиткові цих відносин відбилося викрадення палестинського громадянина Дірара Абу-Сісі ізраїльськими спецслужбами.
 
«Те, що ця людина була викрадена з території України, – немає жодних сумнівів. І це безпрецедентний випадок, який дуже нашкодив міжнародному іміджеві України», – зазначає Євген Добряк.
 
Експерти також наголошують, що позиція щодо палестинського питання є важливою, хоча і не визначальною, у відносинах із усім арабським світом.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3116. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект