НОВИНИ

16.09.2011 | Голова МВФ запропонував план для виходу з кризи
Джерело - УКРІНФОРМ

Світова економіка увійшла в небезпечну нову фазу кризи, вихід із якої можливий за умови "рішучого колективного пориву", вважає директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард. Виступаючи в четвер у Центрі Вудро Вільсона у Вашингтоні, вона запропонувала свій план для забезпечення сталого економічного підйому. При цьому К.Лагард зазначила, що його реалізація вимагає, зокрема "твердої політичної волі у всьому світі" і того, "щоб співпраця була сильніша за конкуренцію".






Голова МВФ запропонував план для виходу з кризи


"Сьогодні я хочу запропонувати чотири основних напрями політики, необхідні для забезпечення підйому та економічної стабільності - ремонт, ребалансування, реформа і реконструкція, чотири "Р", - заявила голова МВФ.


Під "ремонтом" К.Лагард має на увазі ослаблення "тиску балансів, що може задушити підйом, тиску на суверенних позичальників, на домашні господарства, на банки". У зв'язку з цим, за її словами, "країнам із розвиненою економікою необхідні середньострокові плани стабілізації та зниження коефіцієнтів державного боргу", які водночас не погіршили перспективи створення робочих місць. "Безумовно, конкретний шлях у кожної країни свій", - додала К.Лагард.


Друга "Р" - це "реформа", яка "стосується закладення фундаменту для більш стабільного економічного майбутнього завтра". Пріоритетом тут є реформування фінансового сектору. Третя "Р" - це ребалансування. "Воно має два значення. По-перше, воно означає зсув попиту назад від державного сектору до приватного, коли останній досить сильний, щоб нести цей вантаж. Поки цього не сталося. Другий аспект ребалансування стосується зміщення глобального попиту від країн, що мають зовнішній дефіцит, до країн із зовнішнім профіцитом. Ідея тут проста: при більш низьких витратах і високих заощадженнях у країнах із розвиненою економікою найбільші країни з ринком, що формується, мають компенсувати це слабке місце і почати створювати попит, який необхідний як двигун підйому", - пояснила голова МВФ.


І остання, четверта "Р" - реконструкція. Це, за словами К.Лагард, відноситься до "країн із низькими прибутками, яким необхідно відновити резерви для проведення економічної політики, в тому числі стан державних фінансів".


При цьому вона додала: в умовах, коли "світ увійшов у небезпечну нову фазу кризи", МВФ, що нараховує 187 країн-членів, знаходиться в унікальному положенні, щоб сприяти вживанню спільних заходів". Тому може йтися також ще і про п'яту "Р" - роль Міжнародного валютного фонду. "Наші кредити можуть давати країнам можливість відпочинку, необхідного для розв'язання найрізноманітніших нагальних проблем, - країнам із ринком, що формується, котрі виявились жертвами зовнішньої нестабільності; країнам, що відчувають ті або інші потреби у зв'язку із надзвичайними ситуаціями або перетвореннями, що проводяться; вразливим країнам-членам з низькими прибутками", - підкреслила К.Лагард. При погляді "за горизонт кризи", "МВФ може також сприяти будівництву більш безпечної та більш стабільної світової фінансової системи", резюмувала вона.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект