НОВИНИ

22.02.2005 | Україні таки не запропонують членства в ЄС. На даному етапі відносин
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президент США Джордж Буш закликає Європу прийняти Україну до євроатлантичної родини. Євросоюз закликає США разом допомогти Україні вступити до Світової організації торгівлі. Міністри закордонних справ країн ЄС погодили «План дій» для України, що пропонує їй тісніші зв’язки з Євросоюзом. Та попри такі добрі слова напередодні низки зустрічей на високому рівні між Україною та ЄС і НАТО найближчими днями Україні й далі не запропонують близьких перспектив членства, вважають аналітики.



Президент Сполучених Штатів Америки Джордж Буш, виступаючи  з промовою в Брюсселі на початку свого візиту до Європи, не забув і про Україну: «Коли в цій країні приходить до влади вільний уряд, коли уряд президента Ющенка здійснюватиме життєво важливі реформи, євроатлантична родина має привітати Україну в своїх лавах», – уважає американський президент.


Із іншого ж боку Європейський Союз знову звернувся сьогодні до США зі словами підтримки швидкого вступу України до Світової організації торгівлі. Як повідомила речниця комісара ЄС у справах торгівлі Пітера Манделсона перед його вчорашньою зустріччю з українським віце-прем’єром із євроінтеґрації Олегом Рибачуком, у Євросоюзі вважають за важливе, щоби Європейський Союз і США «разом підтягли Україну, щоб їй дозволили вступ до СОТ, якщо можливо, вже 2005 року».


А міністри закордонних справ країн – членів ЄС  остаточно схвалили «План дій» між Україною й ЄС. Його десять пунктів передбачають, наприклад, поглиблення торговельних і економічних узаємин між Україною й ЄС, тіснішу співпрацю в галузі транспорту, енергетики й охорони довкілля, чи деяке полегшення візового режиму.


Але всупереч прагненням України вступити до ЄС у цьому плані немає нічого про таку перспективу. Проти будь-яких обіцянок Україні виступають такі впливові держави, як Німеччина й Франція.


Як каже аналітик дослідницького відділу британського видавництва «Економист» Стюарт Генсел, ці дві країни блокуватимуть будь-які серйозні перспективи швидкого вступу України до ЄС. Хоча й без таких обіцянок, каже дослідник, нинішній візит до Брюсселя президента України Віктора Ющенка матиме врешті важливе значення: «Не думаю, що він може реалістично сподіватися на багато. Гадаю, сама природа незгоди чи браку консенсусу в ЄС наводить на думку, що (Ющенкові) не дадуть конкретних обіцянок, які би він хотів мати вже зараз. Він може досягти хіба того, що він сам і його політика будуть значно знайоміші в Брюсселі, і підтвердити свою відданість тому, що ЄС хотів би від нього й що він сам хотів би зробити для України».


За словами Стюарта Генсела, двері ЄС формально відчинені для України, як і для будь-якої європейської держави, але якщо Україна серйозно хоче вступити до ЄС, то мусить далі провадити реформи: «Рухатися якнайшвидше на внутрішньому фронті – втілювати й набагато серйозніші реформи, ніж вимагає ЄС, особливо в галузі створення демократичних інституцій і ринкової економіки. Коли Україна це зробить, вона матиме сильну позицію. Ющенко розуміє, що ЄС має по суті постійну обіцянку для всіх європейських країн: якщо вони відповідатимуть засадам демократії й ринкової економіки, то матимуть право на членство».


Таке саме попередження привозила днями до Києва й комісар ЄС із зовнішніх справ Беніта Ферреро-Вальднер: «Шлях до Європи – то тяжка праця», – цитує її сьогодні німецький щоденник «Вельт». За її словами, українці повинні зрозуміти, що мають попрацювати не лише в галузі риторики.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект