НОВИНИ

04.09.2011 | Росія критикує санкції ЄС проти Сирії
За матеріалами - Korespondent

Міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров сказав, що рішення ЄС заборонити імпорт сирійської нафти є помилковим.


Росія засудила рушення ЄС поглибити санкції проти Сирії і заборонити імпорт сирійської нафти у відповідь на придушення протестів проти президента Асада.


Рада ЄС оголосила про заборону імпорту сирійської нафти в п'ятницю, коли, за деякими повідомленнями, під час придушення антиурядових протестів у різних містах Сирії сили безпеки вбили принаймні 14 людей.


Міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров заявив, що нові санкції "до добра не доведуть".


Сирія чверть своїх державних доходів отримує завдяки продажу нафти, а на країни ЄС припадає майже 95% експорту сирійської нафти.


Згідно з даними ООН, від початку демонстрацій проти режиму президента Асада в березні у Сирії було вбито понад 2,2 тисячі людей.


Через відсутність у Сирії міжнародних журналістів, достовірних даних про жертви немає, а інформація надходить через соціальні мережі і поширюється активістами руху за демократію.


Росія, яка має право вето в Раді безпеки ООН, відмовляється підтримати резолюцію ООН, яка б санкціонувала ембарго на постачання зброї Сирії чи замороження сирійського майна за межами країни.


"Ми проти односторонніх санкцій", - цитує російського міністра Лаврова агенція Рейтер з Душанбе, де він промовляв у кулуарах саміту СНД. - "Це руйнує партнерський підхід до врегулювання будь-якої кризи".


Запроваджена Євросоюзом заборона на імпорт сирійської нафти починає діяти негайно. Виняток на невеликий термін зроблено лише для Італії.


За словами британських урядовців, мета заборони - посилити тиск на режим у Дамаску через насильницьке придушення демонстрацій.


ЄС поширив також дію оголошених раніше санкцій - заборони на в'їзд і замороження рахунків - на нових представників режиму президента Асада.


США ще раніше запровадили заборону на імпорт сирійської нафти, засудили придушення протестів у Сирії і закликали президента Асада піти з посади.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект