НОВИНИ

04.09.2011 | ЗМІ: На території Бельгії зберігали американські атомні бомби
Джерело - Korespondent

Щонайменше до кінця 2009 року на території Бельгії, на її прохання, зберігалася деяка кількість американських атомних бомб, стверджує бельгійська газета Суар.

ЗМІ: На території Бельгії зберігали американські атомні бомби

Відомий своїми журналістськими розслідуваннями співробітник видання Ален Лальман опублікував у суботу на веб-сайті Суар статю на підставі даних американської дипломатичної переписки, яка, за словами автора, "в останні дні була масово розповсюджена внаслідок помилки сайту WikiLeaks".

Чутки про те, що на бельгійській базі ВПС Клейне-Брогель з часів "холодної війни" зберігаються атомні бомби США, в Бельгії циркулювали протягом десятиліть. Бельгійська та американська влада, а також НАТО, не підтверджували, але й не заперечували присутності ЗМЗ на території цієї країни.

Тим часом і бельгійські, і європейські пацифісти регулярно проводили акції протесту проти присутності небезпечної зброї в Бельгії.

За твердженням Лальмана, Бельгія, в цілому згодна з тенденцією ядерного роззброєння та нерозповсюдження, підтримуваною НАТО, сама не бажала розлучатися з атомними бомбами, "поки Росія не змінить свій (ядерний - ред.) арсенал".

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект