НОВИНИ

01.09.2011 | Ціна непрозорості: Україну можуть позбавити права торгувати квотами за Кіотським протоколом
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Комітет виконання зобов'язань Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату може позбавити Україну права міжнародної торгівлі квотами та реалізації проектів спільного впровадження. Таке рішення комітет ухвалив наприкінці серпня. Про це повідомляє Національний екологічний центр України.


До середини осені Україна має усунути недоліки Національного кадастру антропогенних викидів України, який, за оцінками експертів ООН, не відповідає міжнародним вимогам.


Недосконала система обліку викидів


За словами координатора програми зі зміни клімату Національного екологічного центру Христини Рудницької,  в Україні недостатньо прозора система обліку викидів парникових газів, до цих пір не має власного енергетичного баленсу, з більшості промислових процесів інформація недоступна чи конфіденційна.


Найбільше зауважень експертів ООН стосуються інформації щодо стану справ у лісовому господарстві та землекористуванні. «Україна не може до цих пір надати чітких даних про викиди парникових газів, про вирубки лісу і заліснення, які впливають на це», - прокоментувала Deutsche Welle Христина Рудницька. За її словами, поки Комітет виконання зобов'язань Рамкової конвенції ООН ухвалив щодо України попереднє рішення і дав на усунення недоліків два місяці.


Під загрозою десятки екологічних проектів


Якщо за цей час Україна знову втаємничуватиме інформацію про викиди парникових газів та стан українських лісів, то у жовтні країна може бути позбавлена права реалізовувати проекти спільного впровадження та торгувати квотами. Тоді в рамках реалізації Кіотського протоколу в Україні буде призупинена реалізація до 40 екологічних проектів спільного впровадження. Щоправда, заборона в таких випадках буде тимчасова. Останній раз комісія на 220 днів забороняла Болгарії торгувати квотами на викиди парникових газів.


Як відомо, у 2009 році Україна уклала декілька угод з державними органами і корпораціями Японії та Іспанії щодо продажу квот на викиди парникових газів на загальну суму 319,9 мільйона євро.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4524. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект