НОВИНИ

22.08.2011 | Британія очікує зрушень у «Східному партнерстві»
За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Британія очікує позитивних зрушень від саміту ЄС, на якому буде обговорюватися стратегія «Східного партнерства», заявила в інтерв’ю Радіо Свобода посол Британії в Чехії Шан МакЛауд. За її словами, попри прикрий випадок з повідомленням рахунків білоруських дисидентів режиму Лукашенка, підтримка східноєвропейських країн Білорусі залишається незмінною.


Пані МакЛауд, чи нинішні економічні труднощі в Євросоюзі не відсунуть «Східне партнерство» на периферію уваги ЄС?
 
– Британія надає велику підтримку «Східному партнерству». Гадаю, що нещодавній перегляд політики сусідства мав дуже позитивний висновок. Ми сподіваємося, що наступна зустріч у Варшаві буде доброю нагодою для того, щоб обговорити цю стратегію. Це буде добра нагода запропонувати деякі по-справжньому позитивні перспективи щодо роботи з партнерами та у їхніх стосунках із Євросоюзом. Гадаю, що ми на правильному шляху, і що це піде на користь цим країнам.
 
Нещодавно Литва і Польща повідомили банківські дані деяких білоруських активістів владі у Мінську, що відкрило нові можливості для їхнього переслідування. Обидві країни вибачилися, але білоруські дисиденти були обурені. Вони говорили, що країни Східної Європи більше не переймаються боротьбою за свободу і права людини, після того, як вони вибороли їх для себе. Чи Ви вважаєте таку критику справедливою, наприклад, щодо Чехії?
 
– Я не помічаю жодного скорочення відданості уряду цієї країни, Чеської Республіки, щодо підтримки свободи і демократії в інших країнах. Я щойно згадала про те, що і Британія, і Чехія віддані політиці сусідства та «Східному партнерству». Що стосується Білорусі, то, звичайно, Британія дуже стурбована подіями в цій країні, зокрема, діями проти демонстрантів, арештами політичних в’язнів. Ми закликали білоруську владу до їхнього звільнення та повної реабілітації, без жодних додаткових умов.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект