НОВИНИ

11.08.2011 | США чекає від Китаю пояснень у зв'язку з випробуваннями авіаносця
Джерело - Korespondent

Китай повинен бути більш прозорою країною, у тому числі у військовій сфері, і відсутність цієї прозорості турбує США, заявила офіційний представник Держдепартаменту Вікторія Нуланд.

США чекає від Китаю пояснень у зв'язку з випробуваннями авіаносця

Перший китайський авіаносець  - перебудований колишній радянський авіаносний крейсер Варяг, вперше вийшов у середу в море для проведення ходових випробувань. Перший вихід у море буде коротким, надалі корабель буде повернуто на суднобудівний завод у місті Далянь (провінція Ляонін) для проведення монтажних та випробувальних робіт.

У Вашингтоні журналісти на брифінгу у держдепартаменті попросили Нуланд прокоментувати цю подію.

"Я думаю, ви пам'ятаєте, що у нас (із КНР) були проблеми протягом деякого часу (коли через поставки США зброї на Тайвань Пекін призупинив військову співпрацю із Вашингтоном). І ми завжди відкрито говорили про нестачу прозорості ..., ми хочемо бачити більше такої прозорості і вітали б будь-які пояснення щодо того, чому Китай має потребу в цьому озброєнні ", - сказала Нуланд, відповідаючи на прохання журналістів.

Вона також нагадала, що президенти США і КНР домовилися про розвиток військових зв'язків.

"Але наше занепокоєння полягає в тому, що Китай не такий прозорий, як інші країни, як США, у частині військових закупівель та військового бюджету. І це викликає занепокоєння", - заявила Нуланд.

Нагадаємо,що у лютому голова Пентагону Роберт Гейтс після зустрічей із вищими посадовими особами Китаю заявив, що рівень китайських технологій у військовій сфері вражає і викликає побоювання.

Тим часом у липні влада Китаю заявила, що колишній радянський авіаносний крейсер Варяг, куплений в Украні, який перебудовується у китайському місті Далянь, використовуватиметься як експериментальний і навчальний корабель.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект