НОВИНИ

09.08.2011 | Світові ринки нервують через зниження американського рейтингу
За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Світові ринки знервовані непевною фінансовою ситуацією Сполучених Штатів та Європи після того, як одне з рейтингових агентств знизило кредитний рейтинг США, а європейська боргова криза погрожує перерости у політичну.


Надзвичайні наради світових лідерів, скликані протягом вихідних, не зуміли заспокоїти ринки. П’ятничне повідомлення про те, що рейтингове агентство Standard & Poor's вже не вважає американські цінні папери найнадійнішими у світі, а також підозри про більші труднощі попереду в єврозоні, означали, що ринки у понеділок знову почали знижуватися.
 
Голова фінансового відомства США Тімоті Ґайтнер висловив гостру критику на адресу рейтингового агентства, заявивши, що воно допустилося «грубої помилки», вперше в історії знизивши кредитний рейтинг Сполучених Штатів.
 
«Standard & Poor's допустилися грубої помилки в оцінках і виставили себе у поганому світлі. Вони продемонстрували кричущу відсутність знання про ази американської фіскальної математики і дійшли хибного висновку», – зазначив Ґайтнер.
 
Критики у Вашингтоні закликала самого Тімоті Ґайтнера піти у відставку через рішення рейтингового агентства, яке може зробити запозичення дорожчими для американського уряду.
 
«Група семи» і «Група двадцяти» обіцяють діяти
 
Ситуація була настільки гострою, що під час зустрічі «Групи семи індустріалізованих країн», її представники заявили, що «діятимуть спільно» для того, щоб стабілізувати глобальні ринки.
 
У понеділок до найсильніших долучилися й інші країни з числа новопосталих ринків. «Група двадцяти» заявила, що також готова докласти зусиль до стабілізації світових ринків заради продовження зростання світової економіки.
 
Разом з цим, у деяких потужних країнах, що розвиваються, лунає і гостра критика на адресу США та Європи. Глайзі Гоффманн, голова адміністрації бразильського президента, заявив, що лідери Америки і Європи «не можуть впоратися» з борговою кризою. Гоффманн зазначив, що Бразилія має «захистити» себе від наслідків цієї подвійної кризи. У своєму публічному виступі, глава президентської адміністрації Бразилії сказав, що проблеми в тому, щоб повернути до сталого зростання американську та європейську економіки, будуть «величезними». А головне, за його словами, ані там, ані там немає політичних лідерів, які б могли впоратися з таким завданням.
 
Гасити «фінансову пожежу» взявся Європейський центральний банк
 
Тим часом Європейський центральний банк взявся гасити нову «фінансову пожежу» вливанням в іспанську та італійську економіки. Фінансова система обох країн почала викликати занепокоєння інвесторів, які побоюються, що криза в одній чи відразу в обох великих країнах ЄС може стати руйнівною для всієї єврозони.
 
У неділю, Європейський центральний банк оголосив, що він купуватиме державні облігації Іспанії та Італії, щоб не допустити падіння цін на них. Вже в понеділок ця новина дещо підтримала європейські ринки, але не на довго. У другій половині дня ціни на європейські цінні папери знову поповзли вниз.


Азійські ринки втратили у понеділкових торгах від двох до чотирьох процентів.
 
Речник Білого Дому заявив, що президент Барак Обама попросив міністра фінансів Ґайтнера не покидати свій пост і привітав його рішення продовжувати роботу на цій посаді.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2726. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект