НОВИНИ

08.08.2011 | Боргова яма Італії: у Берліні натякають, що Рим мусить сам про себе подбати
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Уряд Італії запевняє у стабільності економіки, але водночас планує урізати бюджет задля зменшення боргів. У німецькому уряді, натомість, вважають, що Риму не варто розраховувати на допомогу партнерів по єврозоні.


Італію навряд чи вдасться врятувати від можливого дефолту, навіть якщо потроїти обсяги стабілізаційного фонду єврозони. Так вважають в уряді Німеччини, повідомляє в неділю, 7 серпня, впливовий журнал Der Spiegel. На думку німецьких урядовців, фінансові потреби Риму настільки великі, що наявних ресурсів просто забракне для порятунку країни від дефолту. Борг італійського уряду на цей момент становить понад півтора трильйони євро, а в стабілізаційному фонді єврозони лише 440 мільярдів.


Гарантії ж для національного боргу Італії також не зможуть бути забезпечені іншими країнами-партнерами, бо подібні суми перевищують фінансові можливості навіть Німеччини. Тому, повідомляє Der Spiegel, уряд ФРН виступає за те, щоб Італія власними силами вибиралася з кризи за допомогою заходів заощадження та проведення необхідних реформ. У Німеччині дотримуються думки, що Європейський фонд фінансової стабільності покликаний надавати допомогу лише невеликим і середнім державам з відповідними об'ємами економіки. Італія ж до такої категорії не належить.


Берлусконі обіцяє урізання



Тим часом, італійський прем'єр Сильвіо Берлусконі заявляє, що вже до 2013 року Рим суттєво скоротить видатки бюджету, що допоможе раніше вибратися з ями боргових зобов'язань. Також він заявив, що економіка країни стабільна, а банки тримають кредитоспроможний рівень. Аналітики не виключають, що через зниження кредитного рейтингу США постраждає першою серед країн єврозони саме Італія.


Водночас Європейський центральний банк намагається знизити напруженість навколо розмов про можливий дефолт Італії та Іспанії. Економіки цих двох країн забезпечують 30 відсотків ВВП єврозони. Але голові центрального банку зони євро Жану-Клоду Тріше не вдалося заспокоїти інвесторів навіть після оголошення про те, що ЄЦБ має намір скуповувати частину державних облігацій цих країн. Реакція бірж виявилася абсолютно протилежною: на ринках стався стрімкий обвал.


Голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу у свою чергу звернувся до лідерів країн єврозони із закликом швидко ратифікувати і втілити зобов'язання з посилення основ євровалюти. Оллі Рен, єврокомісар з питань економіки й монетарної політики, перервав свою відпустку і повернувся до Брюсселя. Водночас, на його думку, Італія та Іспанія не потребують розроблення планів порятунку. Очікується, що у неділю Європейський центробанк проведе позачергову нараду з приводу економічної ситуації в Італії.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект