НОВИНИ

15.02.2005 | Президент Сербiї Борис Тадич у недiлю й понедiлок перебував із вiзитом у Краї Косово
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Вiзит проходив за надзвичайних заходiв безпеки: Бориса Тадича охороняли понад 10 тисяч мiжнародних полiцейських та миротворцiв.


Iнциденти сталися в Приштинi та Дечанах: пiкетувальники кидали яйця в колону машин, в одній з яких їхав сербський президент.



Пiсля зустрiчi Тадича з головою Мiжнародної адмiнiстрацiї Сореном Йєссеном-Петерсеном спiльної заяви не було зроблено. Це, на думку оглядачiв, означає, що сторони по-рiзному розцiнюють ситуацiю. Нi на будинку адміністрації, нi в залi, де вiдбулися розмови, не було офiцiйного прапора Сербiї. Сербський президент заявив, що вiн вимагав додаткових гарантiй для безпеки сербiв та iншого неалбанського населення в провiнцiї.


А мiжнародний адмiнiстратор висловив сподiвання, що Белград пiсля цього вiзиту дасть позитивнi сигнали для розбудови мiжетнiчного довiр’я в Косовi. Iншими словами, мiжнародне спiвтовариство вимагає, щоб Белград заохочував косовських сербiв до дiалогу з етнiчними албанцями.


Тадич своїм вiзитом прагнув продемонструвати сербськiй громадськостi, що Косово належить до Сербії, незважаючи на факт, що там немає представникiв белградської влади. Сербськi ЗМI останнiм часом драматично повiдомляли про скрутне становище сербiв у провiнцiї через те, що окремим селищам вiдключили електричний струм. Президент пообiцяв землякам, що Белград надаватиме їм усю необхiдну допомогу та запевнив їх, що Сербiя рiшуче виступатиме проти незалежностi Косова.


З представниками органiв влади провiнцiї Тадич не зустрiчався. На думку оглядачiв, це свiдчить, що Белград не готовий розпочати суттєвий дiалог з лiдерами етнiчних албанцiв.Через це окремi газети зазначають, що йшлося про суто символiчний вiзит без полiтичної ваги.


Албанськомовна преса в Приштинi назвала сербського президента “незваним гостем”, а його вiзит – провокацією.


За офiцiйними даними, албанська громада в Косовi налiчує близько двох мiльйонiв, а сербська – 80 тисяч осiб.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект