НОВИНИ

28.07.2011 | На півночі Косово зберігається напруженість
Джерело - УКРІНФОРМ

Ситуація на півночі Косово залишається напруженою. Мешканці розташованого на кордоні з Сербією найбільшого сербського анклаву організовують нічні чергування на дорогах, побоюючись, що влада Косова знову може направити сюди підрозділи спецзагонів поліції.


У сербській частині міста Косовська Митровиця місцева влада ввела надзвичайний стан. Попри те, що албанська сторона виконала умови домовленості і відвела з контрольних пунктів на північному кордоні з Сербією розміщені два дні тому підрозділи спецзагону МВС, місцеві серби готові до нової блокади доріг. Вони побоюються, що Пріштина має намір силою взяти під контроль північну область Косова, населення якої все ще тісно прив'язане до Сербії, передає Радіо Свобода.


Через кризу на півночі Косово Сербія вимагала зібрати термінове засідання Ради Безпеки ООН. Президент країни Борис Тадич заявив, що Сербія не збирається воювати за Косово, а вимагає вирішення ситуації дипломатичними засобами.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, Євросоюз засудив дії косовського спецназу на кордоні з Сербією, які привели до зіткнень з місцевими жителями у вівторок, 26 липня. В ході інциденту, за різними даними, постраждали двоє поліцейських косовської поліції і троєх місцевих сербів.


Конфлікт розгорівся після того, як 20 липня Косово проголосило ембарго на ввезення товарів із Сербії. Проте імпорт сербських товарів безперешкодно тривав через два прикордонні пункти - Брняк і Яриньє - на півночі Косово, де проживають в основному етнічні серби.


Причиною торгових розбіжностей між Бєлградом і Пріштиною є той факт, що Сербія, не визнаючи Косово незалежною державою, відмовляється визнавати й митні штампи косовської митниці.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8273. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект