НОВИНИ

28.07.2011 | НАТО допоможе Україні позбавитись радіоактивних відходів
За матеріалами - Євроатлантика

Україна і НАТО готові почати вже у вересні проект з ліквідації радіоактивних відходів, що накопичилися в результаті реалізації оборонних програм часів Радянського Союзу. Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» заявив глава місії України при НАТО посол Ігор Долгов.


 


За його словами, підготовчий процес проекту вже практично завершено. Зокрема, відбулися оцінні візити експертів НАТО на місця дислокації небезпечних поховань, місія за оцінкою ризиків NAMSА (Організація НАТО з питань матеріально-технічного забезпечення і постачань). 


 


"Залишається підписати імплементаційну угоду, яка визначить практичні параметри роботи, а також залишилося визначити державу-лідера, яка в цьому фонді відіграватиме ключову роль", - розповів український дипломат.


 


Долгов зазначив, що першим з об'єктів, як очікується, буде об'єкт "Вакуленчуки" в Житомирській області, на реалізацію якого буде спрямовано 899 тис. євро. До його реалізації сторони будуть готові приступити вже нинішньої осені. Для подальшої роботи визначені також 5 інших аналогічних об'єктів, що знаходяться в різних регіонах України, сказав посол.


 


"Важливо розуміти, що співпраця України з НАТО - це не лише співпраця у сфері збройних сил, спільні навчання, сили реагування тощо. Значна частина нашої взаємодії здійснюється в тих сферах, які важливіші і зрозуміліші для суспільства, і тому хотілося, щоб суспільство про це знало більше", - підкреслив Долгов.


 


У зв'язку з цим він нагадав про ще один проект співпраці України з НАТО з ліквідації зайвого озброєння і застарілих боєприпасів. "Усім відомо, наскільки небезпечним є зберігання застарілих боєприпасів. Чим швидше і більше таких небезпечних складів буде впорядковано, а озброєнь і боєприпасів знищено, тим краще. Там живуть люди, і це важливо для них", - заявив глава місії України при НАТО.


 


Натомість Київ, за словами Ігора Доглова, розглядає можливість участі в антипіратській операції НАТО «Океанський щит», нині питання – на стадії обговорення. 


 


Дипломат пояснив, що участь України в операції НАТО передбачає виділення корабля, який «має бути готовий до такої операції і на час участі не повинен бути задіяний в інших операціях». «Це потребує ретельного планування та підготовки. Тільки-но всі ці параметри будуть відпрацьовані, сформуємо офіційну відповідь на запит НАТО», – сказав він.


 


Відповідаючи на запитання про можливе збільшення української присутності в Афганістані з метою підготовки сил безпеки, Ігор Долгов зазначив, «що в цьому напрямі існують два аспекти». Зокрема, вже ухвалене рішення і готуються до відправлення двоє українських фахівців, які виконуватимуть тренувальні функції у складі литовського підрозділу у сфері вертолітної підготовки. За словами глави місії, другою частиною цього питання є підготовка фахівців Афганістану, а також, можливо, країн Центральної Азії у сфері боротьби з наркотиками. 


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект