НОВИНИ

21.07.2011 | Бельгійці відзначають головне національне свято - День присяги короля
За матеріалами - Korespondent

Сьогодні, 21 липня, королівство Бельгія відзначає своє головне національне свято - День присяги короля.


Бельгійці відзначають головне національне свято - День присяги короля


У своєму традиційному зверненні до нації Альберт II з жалем зазначив, що особливістю свята цього року є те, що рік і три місяці країна продовжує жити в умовах політичної кризи. Ще 26 квітня 2010 король прийняв відставку уряду Іва Летерма, і досі міністри продовжують працювати як виконуючі обов'язки міністрів. Парламентські вибори, які відбулися 13 червня 2010 року, не увінчалися формуванням федерального уряду.


"У це національне свято мені б хотілося разом з вами порадіти приведенню до присяги нового повноважного федерального уряду. Однак у нас немає такої можливості, і я глибоко жалкую про це", - заявив у зверненні до нації Альберт II.


Король змінив цілу низку посередників, яким доручав домогтися компромісу в процесі переговорів між фламандськими та франкофонними партіями, але вони, один за іншим, складали з себе ці повноваження, зважаючи на непримиренності сторін. І нинішній уповноважений короля, лідер франкомовних соціалістів Еліо Ді Рупо, також нещодавно просив про відставку, хоча Альберт II її поки і не прийняв.


У бельгійських політичних колах уже давно йде розмова про можливість нових позачергових парламентських виборів, але при цьому всі політичні лідери й аналітики визнають, що такі вибори навряд чи приведуть до розв'язання кризи. Ймовірно, за столом переговорів виявляться ті ж самі партії, які нині далекі від компромісу.


Можливий і сценарій, при якому фламандська націоналістична партія Новий фламандський альянс на чолі з Бартом Де Вейвером, яка стала головним переможцем попередніх виборів, ще більше зміцнить своє становище. А саме ця партія займає на консультаціях політичних сил Бельгії найбільш безкомпромісну позицію.


"Тим часом, в ході цих довгих переговорів, уряд, який виконує обов'язки, зумів ефективно вжити необхідних заходів для збереження в близькому майбутньому добробуту громадян. Однак, це анітрохи не зменшує необхідність термінового формування уряду, наділеного повною відповідальністю, який повинен реалізувати належні структурні реформи в інституційній та соціально-економічній сферах. Звідси і мій новий заклик до всіх громадян, і в першу чергу - до політичних діячів", - наголосив король.


За словами бельгійського монарха, довга відсутність повноважного уряду створює у багатьох громадян почуття занепокоєння за своє майбутнє. Тривалість кризи, вважає він, породжує у значної частини населення нерозуміння політичної еліти, яка не знаходить жодного вирішення проблеми. Подальше значне продовження такої кризи, на думку Альберта II, може негативно відбитися на економічному і соціальному добробуті всіх бельгійців.


"Наша країна з її культурним розмаїттям розцінювалася в деякому сенсі як модель для Європейського союзу. Наша нинішня ситуація створює занепокоєння серед наших партнерів і може завдати шкоди нашій позиції в об'єднаній Європі і навіть самому європейському будівництву, що вже підривається євроскептиками і популістами", - сказав монарх.


Тим часом, глава партії Новий фламандський альянс (NVA) Барт де Вейвер назвав Бельгію нефункціональною і невдалою країною.


Нагадаємо, 14 липня своє головне національне свято - День взяття Бастилії - відзначали французи.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9908. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект