НОВИНИ

20.07.2011 | Україна почала модернізацію ГТС без Росії
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Україна офіційно розпочала модернізацію своєї газотранспортної системи. Перший етап стартував з реконструкції магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород. У присутності прем’єра Миколи Азарова та міністра енергетики Юрія Бойка у вівторок на майданчику цього газогону в районі міста Богуслав на Київщині зварили символічний «золотий стик». Модернізація триватиме дев’ять років, перший етап – три. Ремонтувати трубу Україні допомагатимуть європейські інвестори. Як саме – Радіо Свобода розповів провідний радник Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Антон Усов.


 


Газопровід Уренгой-Помари-Ужгород на Дністрі

– Меморандум, який підписав сьогодні НАК «Нафтогаз України» і  Європейський банк реконструкції та розвитку, він говорить про конкретні кроки щодо завершення підготовки фінансування проекту. Таке фінансування – це будуть кредити розміром по 154 мільйони доларів з боку ЄБРР та Європейського інвестиційного банку. Загальна вартість проекту  буде десь приблизно 500 мільйонів доларів. Цей проект буде першим етапом масштабнішої програми модернізації системи транспортування та зберігання природного газу.
 
– Раніше європейські інвестори ставили Україні передумову, а саме реформувати «Нафтогаз». Чи залишається ця вимога і чи є конкретні терміни, коли офіційний Київ має її виконати?
 
– Я думаю, що про терміни не варто говорити, бо це така складна річ, яку неможливо зробити ні за тиждень, ні за рік. Але дійсно умови є такі, що для кредитування Європейським банком, іншими інвесторами цьогопроекту дуже важливі комплексні реформи у газовому секторі, а також забезпечення прозорості та ефективного керівництва НАК.
 
Хто і яким чином це буде контролювати?
 
– Зараз, і це дуже важливо, закінчується робота, яку веде британська   консультаційна компанія MottMacDonald,і результатом цієї роботи буде звіт. Якість цього звіту – це буде підстава для подальшої роботи з НАК«Нафтогаз України».
 
Коли буде готовий звіт?
 
– Ми очікуємо, що на кінець серпня, чи початок вересня.
 
Як виглядає, Україна починає масштабний проектз модернізації ГТС без Росії, хоча раніше офіційний Київ не раз запрошував росіян. Як ви гадаєте, чи Україна може обійтися своїми силами і силами європейських інвесторів?


– Я думаю, що краще, щоб Україна такі речі коментувала, але в принципі можна сказати, що участь Росії у якомусь вигляді обов’язково буде, тому що походження цього газу є російським. Я думаю, що Росія зацікавлена у тому, щоб братиучасть, і ми ще не чули точку зору Росії на ці події, які сталися сьогодні. Я думаю, що всі сторони,іРосія, і Україна, і споживачіу Європі зацікавлені, щоб була згода між усіма, хто реалізує цей проект.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект