НОВИНИ

20.07.2011 | Що буде з армією?
Джерело - УНІАН

Одним із важливих елементів Концепції подальшого реформування і розвитку ЗСУ на період до 2017 року є вдосконалення системи управління.


Про це повідомив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Григорій ПЕДЧЕНКО, інформуючи вчора в Києві Верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі адмірала Джеймса СТАВРІДІСА про ключові реформи, які планується провести в українському війську до 2017 року.


Зокрема, у найближчій перспективі передбачається розформування чотирьох проміжних органів управління, об’єднання органів управління оперативного рівня, а також перерозподіл бойового складу ЗСУ за призначенням у мирний час: на Сили постійної готовності, Сили бойового чергування та Сили нарощування. Вони матимуть відповідний рівень укомплектованості особовим складом, озброєнням, військовою технікою та матеріально-технічними засобами.


Як повідомив начальник Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Валерій АСКАРОВ, для забезпечення можливості ефективного застосування Збройних сил у різних ситуаціях передбачається поступовий перехід від видового до міжвидового принципу їх організаційної побудови. У зв’язку з цим планується створення двох оперативних командувань “Південь” і “Захід”.


З метою стримування, локалізації та ліквідації збройного конфлікту, який може виникнути в короткий термін і мати швидкоплинний характер, передбачається створити у складі Збройних сил України Корпус негайного реагування.


Також передбачається якісно змінити стан озброєння та військової техніки ЗСУ і на кінець 2017 року мати до 30% нових або модернізованих зразків. При цьому пріоритет в комплектації ОВТ надаватиметься військовим частинам авіації, протиповітряної оборони, Сил спеціальних операцій, аеромобільного складу, розвідки та радіоелектронної боротьби, а також створенню Єдиної автоматизованої системи управління.


Інтенсивність заходів бойової підготовки планується підвищити у середньому в 2 рази та надати їм міжвидового характеру. Виходячи із ступеню укомплектованості підрозділів військовослужбовцями за контрактом, передбачається перейти від річного циклу навчання ЗСУ до циклу, який включатиме період інтенсивної підготовки, підтримуючий і базовий періоди.


«У найближчі 6 років буде збережено змішаний принцип комплектування Збройних сил України військовослужбовцями строкової служби та за контрактом. При цьому питома вага контрактників наприкінці 2017 року становитиме до 80%», – поінформував учасників переговорів генерал-лейтенант В.АСКАРОВ.


Він додав, що також на порядку денному українського військового відомства – удосконалення системи проходження військової служби у резерві, яка забезпечить комплектування частин постійної готовності ЗС України.


«Час проведення серйозних реорганізаційних змін в Українському війську настав. До 2017 року ми маємо намір створити невеликі за чисельністю, мобільні, добре підготовлені, а головне, оснащені новими та модернізованими зразками техніки Збройні сили», – наголосив генерал-полковник Г.ПЕДЧЕНКО.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект