НОВИНИ

14.02.2005 | Польські аналітики застерігають, щоб “українська люстрація” не стала зведенням рахунків
Джерело - ProEUROPA

Люди, що брали участь у фальсифікації виборів Президента України, повинні відповісти за це перед судом, а не перед люстраційною комісією. Таку думку висловили польські аналітики, опитані ПроЄвропою.



За їх словами, фальсифікація виборів є кримінальним злочином, за який передбачена відповідальність.



“Це завдання для прокуратури і суду, а не люстрації”, - сказав експерт Центру східних досліджень Тадеуш Ольшанський, коментуючи законопроект внесений до Верховної Ради України.



“Такі правила демократичної держави”, - підкреслив він.



Оглядач провідної польської щоденної газети “Жеч Посполіта” Пьотр Косцинський сказав, що кожне правопорушення повинно каратися, згідно з законом. “Якщо хтось порушив закон, повинен відповідати згідно права”, - наголосив він.



Аналітик журналу “Впрост” Єжи Марек Новаковський також дотримується думки, що фальсифікаторів виборів потрібно притягувати до кримінальної відповідальності, а не люструвати.



На його переконання, люстрація таких осіб в разі її проведення стала б банальним “політичним зведенням рахунків”.



В українському парламенті сьогодні зареєстровано два законопроекти про люстрацію. Один з них серед іншого передбачає люстрацію усіх осіб, що брали участь у фальсифікаціях виборів Президента України 31 жовтня та 21 листопада 2004 року.



Проект закону передбачає заборонити особам причетним до фальсифікацій займати державні посади, працювати в мас-медіа, на партійній роботі та неурядових організаціях упродовж 5-ти років.



Нинішній віце-прем’єр міністр України Олег Рибачук наприкінці листопада минулого року оприлюднив записи розмов українських високопосадовців, що свідчать про зумисну фальсифікацію виборів.



У записах серед інших фігурують голова адміністрації Президента України Леоніда Кучми Віктор Медведчук та колишній віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв.



Медведчук подав позов на Рибачука за поширення нібито недостовірної інформації про його причетність до фальсифікацій, але суд 7 лютого 2005 року відхилив позов.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект