НОВИНИ

07.07.2011 | Асоціація з Україною і демократизація Північної Африки зміцнять ЄС – Дональд Туск
За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск представив у середу в Європейському Парламенті програму польського головування в ЄС. Туск зокрема зазначив, що одним із головних польських пріоритетів буде поглиблення співробітництва Євросоюзу зі східноєвропейськими державами. Він також наголосив, що рецептом на подолання кризи всередині ЄС не може бути відгороджування від сусідів.


 


Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після виступу в Європейському Парлпаменті

Голова польського уряду Дональд Туск переконував депутатів Європарламенту в тому, що кризу, яка розгорнулася в Європі, можна подолати лише спільними зусиллями. Відповіддю на європейську кризу, зауважив він, повинна бути подальша інтеграція всередині об’єднаної Європи, а також удосконалення її центральних установ.


За словами польського прем’єра, ліки від європейської кризи – це солідарність усіх членів ЄС. А добрим уроком для європейців, які нарікають на кризові явища, може бути досвід посткомуністичних країн.


«Я хочу ще раз нагадати тим, які цього не пам’ятають, – сказав Дональд Туск. – Сьогоднішня криза для тих всіх європейців, які кілька десятків років свого життя мусіли прожити в біді й поневоленні, ця сьогоднішня криза здається їм важливим викликом, та не найстрашнішим. Неможливо порівняти цю кризу з тією, із якої ми вийшли завдяки солідарності всієї Європи».


Польща прочиняє для України хвіртку в Євросоюз?


Дональд Туск висловив сподівання, що Європі вдасться зберегти стабільність. Безпечна, добре захищена, без внутрішніх бар’єрів Європа, каже польський прем’єр, не повинна боятися відкритості. За його словами, шість місяців польського головування в ЄС стануть часом прогресу в переговорах із тими державами, які прагнуть у європейську спільноту.


«Східне партнерство, завершення процесу прийняття в ЄС Хорватії (шляхом укладення договору), договір про асоціацію з Україною, мудра й продумана допомога для тих, які хочуть демократії у Північній Африці – усе це завдання, які в разі їхнього виконання, зміцнять Європейський Союз», – наголосив прем’єр-міністр Польщі.


У перебігу обговорення промови Дональда Туска в Європейському парламенті прозвучали думки щодо європейського майбутнього України. Зокрема польський євродепутат Марек Сівец поділився своїми міркуваннями щодо переговорів про асоціацію ЄС з Україною. Він вважає, що успішне завершення переговорів у другому півріччі цього року, означало б, що реально договір почне функціонувати у 2013 році. Мовляв, стільки триватимуть різні формальності. Натомість, сказав Сівец, якщо переговори не вдасться завершити під час польського головування, справа може тягнутися роками.


На прес-конференції за підсумками свого виступу у Європарламенті Дональд Туск запевнив, що докладе максимум зусиль, щоб переговори ЄС із Україною про асоціацію увінчалися успіхом.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект