НОВИНИ

07.07.2011 | Польща хоче задіяти Україну до розбудови Південного енергетичного коридору
Джерело - УКРІНФОРМ

Польща, яка розпочала головування в Євросоюзі, має намір активно залучати Україну до розбудови Південного енергетичного коридору. Про це заявила член Постійного представництва Польщі в ЄС Малгожата Міка-Бриска.

"Польське головування в ЄС стане вигідним для Євроспільноти та України в енергетичній сфері. Україна, яка приєдналася до Європейської енергетичної хартії, має потенціал разом з європейськими партнерами поєднати зусилля у цій сфері, визначити цілі і розширити внутрішній енергетичний ринок", - сказала М.Міка-Бриска.

За її словами, Польське головування в ЄС має намір залучити Україну, а також країни-спостерігачі Туреччину та Грузію до обговорення умов розбудови Південного енергетичного коридору. "Ми плануємо провести у вересні цього року у Вроцлаві неформальну зустріч Енергетичної ради ЄС, куди запросимо й українську делегацію", - зазначила представник Польщі у ЄС. Вона повідомила, що під час зустрічі у Вроцлаві планується обговорити оптимальні шляхи досягнення цілей та принципів розбудови Південного енергетичного коридору на основі положень Європейської енергетичної хартії.

 

М.Міка-Бриска також зазначила, що європейські партнери повинні дійти згоди щодо розбудови та розвитку енергетичних коридорів ЄС. "Ми повинні зрозуміти, які енергетичні коридори ЄС і у якому напрямку будуть головними, для яких з них необхідно залучити інвестиції, який має бути їхній розмір, яка саме політика впроваджуватиметься щодо енергетичних коридорів", - зазначила вона.

 

Член Постійного представництва Польщі в ЄС нагадала, що одним з пріоритетів Польського головування в ЄС є зміцнення безпеки та енергетичної солідарності держав-членів, поряд зі створенням внутрішніх європейських газових та нафтопроводів. Це, за її словами, передбачатиме зміцнення контактів з сусідніми державами, що забезпечують безперервність постачання енергоносіїв, у тому числі з Україною.

 

Як зазначила М.Міка-Бриска, Польське головування в ЄС має намір ухвалити ряд рішень, пов'язаних з енергетичним сектором. "Створення єдиного енергетичного ринку, який планується сформувати до 2014 року, а також питання фінансування енергетичних проектів, перебуватимуть у центрі пильної уваги Польщі", - сказала вона.

 

Крім того, Варшава має намір представити на розгляд Єврокомісії можливі напрямки розвитку проектів енергетичної ефективності, заходів та механізмів, які дозволять ефективно споживати енергію. Зокрема, у період Польського головування у південноафриканському Дурбані відбудеться Кліматична конференція ООН зі скорочення шкідливих викидів.

 

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект