НОВИНИ

25.06.2011 | Сума контракту з Іраном на поставку і будівництво Ан-148/158 може скласти кілька мільярдів доларів
Джерело - Korespondent

Україна та Іран відпрацьовують умови масштабної програми співпраці із закупівель і організації спільного серійного виробництва регіональних реактивних літаків нового покоління Ан-148/158.


Як повідомив глава ДАК Антонов, генеральний конструктор ДП Антонов Дмитро Ківа, обсяг контракту може скласти кілька мільярдів доларів. "Загальний обсяг програми оцінюється у кілька мільярдів доларів. Цього року хочемо завершити її відпрацювання", - сказав Ківа.


У ході 49-го міжнародного авіакосмічного салону Ле Бурже він повідомив, що згідно з умовами підписаної сторонами попередньої угоди, 18 машин перспективного сімейства будуть зібрані для іранського замовника в Україні, ще 60 - побудовані на потужностях в Ірані.


Зазначимо, що в 1995 році Україна та Іран уклали договір, в рамках якого реалізують спільний проект складання літаків близькомагістрального Ан-140 розробки ДП Антонов з двигунами виробництва Мотор-Січ на потужностях іранського заводу HESA в Ісфахані.


Перший серійний IrAN-140 був піднятий у повітря в лютому 2001 року. Вартість IrAN-140 в базовій комплектації складає близько $ 15 млн. За даними іранської сторони, до кінця 2010 року в Ірані було побудовано 10 літаків IrAN-140, з них вісім експлуатують іранські авіакомпанії.


HESA планує до 2015 року в кооперації з українськими партнерами побудувати на своїх потужностях ще 30 близькомагістральних літаків Ан-140. В Україні серійне виробництво Ан-140 ведеться в Харкові, у РФ - в Самарі. Перший серійний літак в Україні був зібраний в 1999 році, у РФ - в 2005 році.


 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект