НОВИНИ

23.06.2011 | Греція: експерти не виключають сценарію фінансово-економічної катастрофи
За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

Вотум довіри оновленому урядові Греції, який у вівторок висловив парламент, – це перший крок до отримання наступної допомоги цій країні, яка постала на межі банкрутства. Офіційні Афіни тепер мають два тижні, щоб узаконити нові, не популярні серед народу, заходи для виходу з боргової кризи. Але з огляду на потужний спротив цим планам і з боку політичної опозиції, і пересічних громадян у Євросоюзі припускають можливість різних сценаріїв, включно з найгіршими.



Своє бачення впливу на єврозону можливого дефолту Греції у розмові з Радіо Свобода окреслив європейський економічний експерт, професор Левенського католицького університету в Бельгії Крістоф Діспас.
 
–  Друга програма допомоги Греції, яку обговорюють у єврозоні, має допомогти уникнути катастрофи фінансової системи цієї держави. Але що саме може статися, якщо Європа та Міжнародний валютний фонд з тих чи інших причин відмовлять у подальшій підтримці Афін?
 
–  Насамперед, у разі дефолту мільярди євро вийдуть із обігу (у Греції), за якими настануть величезні потреби у рекапіталізації грецьких банків. До того ж у них більше не буде доступу до фінансування з боку Центрального європейського банку. Це означало б, що фінансова сфера Греції віртуально буде закрита, і її економіка повністю зупиниться і ввійде у фазу широкої рецесії.
 
–  Такий розвиток подій, безумовно, не мине безслідно. Як це позначиться на інших банках Євросоюзу?
 
–  Ті банки, які володіють грецькими державними облігаціями, змушені будуть взяти до уваги всі втрати, що спровокує дефолт. З огляду на це може виникнути потреба у фінансових вливаннях у ці банки Європи. Водночас не слід надто переоцінювати цей удар, бо у зоні євро Греція – це відносно невелика держава, тому очевидно, що негативний вплив на європейську фінансову систему можна буде одразу відвернути.
 
–  Але європейські фінансові чільники нерідко застерігають від, так би мовити, непрямих наслідків грецької кризи. Найчастіше мова йде про, застосовуючи медичну термінологію, «зараження» інших країн…
 
–  Якби щодо Греції не знайшли рішень, то виникне питання, чому тоді змогли домовитися щодо Ірландії чи Португалії. Тож у ринків тоді виникли б сумніви щодо цих держав, і вони підняли б їм процентні ставки. Це призвело б до ситуації, подібної до грецької. Далі пішли б більші «шматки», а саме Іспанія та Італія. Щодо цих держав ми знаємо, що реальних можливостей для протистояння дефолтові у них також небагато. У такому разі ми просто рушили б у бік справжньої катастрофи на рівні всієї Європи.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект