НОВИНИ

17.06.2011 | Гучне відлуння грецької кризи
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Біржові індекси у світі відкрилися падінням. Це реакція на політичну і фінансову кризу в Греції, яка опинилася на межі банкрутства. Прем’єр Греції Йоргос Папандреу намагається провести через парламент програму бюджетних заощаджень, яку вимагають від Греції міжнародні кредитори. Програма уряду наражається на масові протести і розкол в лавах правлячої партії. Очікували, що сьогодні в Афінах оголосять новий склад уряду. Але виглядає, що компромісу щодо того, як рятувати грецьку економіку, наразі немає.За лічені години до запланованих перестановок в грецькому уряді двоє депутатів із правлячої партії заявили про незгоду з курсом прем’єра й про те, що йдуть з парламенту. Ще низка політичних соратників Йоргоса Папандреу каже, що не буде голосувати за його програму бюджетних скорочень. Тому партія прем’єра пішла на позачерговий з’їзд.
 
Прем’єр Греції Йоргос Папандреу
Напередодні керівник Греції повідомив співвітчизників про те, що після змін в уряді поставить на голосування питання про довіру Кабінетові міністрів.

Папандреу запевнює, що не тримається за прем’єрське крісло: «Я хочу наголосити, що мої обов’язки і моя посада не є взаємозалежними».
 
Папандреу агітує за скорочення соціальних програм, кількості державних службовців і за роздержавлення майна. Це передумова, щоб Європейський Союз і Міжнародний валютний фонд дали наступний транш допомоги Греції загальною вартістю 110 мільярдів євро.
 
Реагуючи на кризу, біржові індекси і курс євро почали падати. Франкфуртський фінансист Олів’є Рот пояснює, чому ринки занепокоєні становищем у Греції: «На біржі стурбовані можливими перестановками в уряді в Афінах, бо це засвідчує, що є величезна невизначеність, політична невизначеність, за якою прийде економічна».
 
Фінансові аналітики побоюються, що загроза дефолту Греції вплине на інші європейські держави, такі, як Португалія та Ірландія. В найгіршому випадку вони будуть змушені покинути зону спільної європейської валюти, і тоді економічні наслідки відчують в усьому світі.
 
Президент Франції сьогодні закликав європейських лідерів до компромісу у справі допомоги Греції. Інакше під загрозою доля євро, вважає Ніколя Саркозі.
 
Натомість інші оглядачі, зокрема, з аналітичної групи британського журналу «Економіст», попереджають, що Греції не оминути дефолту, а плани її підтримки лише відтерміновують неминуче.
 
На тлі тривожних фінансових новин у Європейській комісії висловили сподівання, що цієї неділі міністри фінансів країн Євросоюзу погодяться видати Греції 12 мільярдів євро. Цих грошей має вистачити, щоб забезпечити виплату грецьких боргів до осені.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект