НОВИНИ

06.06.2011 | На Чорному морі розпочинаються українсько-американські навчання «Сі бриз»
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

У північно-західній частині Чорного моря розпочалися українсько-американські багатонаціональні миротворчі навчання «Сі бриз-2011». Попри протести комуністів, дозвіл на їхнє проведення у квітні дала Верховна Рада України. У цьогорічному «Сі бризі» беруть участь військові моряки із 17 країн. Російські військовики традиційно відсутні, хоч і отримали запрошення.





 


Церемонія відкриття навчань «Сі бриз-2011» за участі українських та американських адміралів й офіцерів, військовиків із інших країн, представників одеської міської та обласної влади і посла США в Україні Джона Тефта пройiшла вчора по обіді в Одеському будинку офіцерів. Самі ж маневри триватимуть два тижні в торговому порту Одеси, північно-західній акваторії Чорного моря і на полігоні «Широкий лан» на Миколаївщині.


Як повідомив начальник прес-центру командування ВМС України капітан 1 рангу Олег Чубук, навчання проводяться згідно з Планом українсько-американського двостороннього співробітництва у військовій галузі на 2011 рік. Їхня активна фаза триватиме до 18 червня, після чого відбудеться етап згортання сил і підведення підсумків. Майже всі затрати з проведення цих навчань несе американська сторона.


Темою навчань традиційно буде планування і проведення миротворчої операції, а мета – відпрацювати за стандартами НАТО дій багатонаціональних штабів та сил під час планування і проведення міжнародної антипіратської операції. Власне, ця операція проходитиме з 13-го по 17 червня.


Як очікується, у цей період сили морського компонента проведуть тактичні навчання з виконанням бойових стрільб, висадкою морського десанту, ембаргові операції, опитування цивільних суден, затримання суден-порушників. Сили спеціальних операцій проведуть учбові заходи з визволення заручників, які «захоплені» піратами і перебувають на судні. А сили авіаційного компонента – повітряну розвідку, повітряні перевезення та бойове десантування особового складу, забезпечать проведення пошуково-рятувальних дій та медичну евакуацію.


«Сі бриз» – головна подія року для ВМС України, але не для ЧФ Росії


Керівник флотського прес-центру Олег Чубук каже, що «Сі бриз» – найважливіший захід у процесі бойового навчання на українському флоті. За його словами, ці навчання «покривають» 50 відсотків планів бойової підготовки українських моряків і є подією, без якої ВМС України буде важко підтримувати боєготовність на належному рівні.


Як розповів Олег Чубук, від ВМС України на «Сі бриз» планується залучити до 20 кораблів, катерів та суден, посилений батальйон морської піхоти зі штатним озброєнням і технікою, інші підрозділи, а також літаки і вертольоти морської авіації. Загалом у навчаннях візьмуть участь близько 1200 військовослужбовців (без урахування екіпажів кораблів та літаків), до 90 одиниць автобронетанкової техніки.


У «Сі бризі» також будуть задіяні кілька плавзасобів, літаків і батальйон морської піхоти американського флоту, серед них – крейсер «Anzio». Разом з тим, росіян там не буде навіть як спостерігачів. І це попри те, що їм кілька місяців тому офіційно було надіслано запрошення, а 29 травня командувач ВМС України адмірал Віктор Максимов заявив на закритті українсько-російських навчань «Фарватер миру-2011», що йому «хотілося бачити учасниками «Сі бризу» і представників Чорноморського флоту Росії», проте жодної відповіді від російських військових так і не надійшло.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 335. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект