НОВИНИ

02.06.2011 | У Вашингтоні оприлюднили кількісні дані про стратегічні арсенали США і Росії
Джерело - УКРІНФОРМ

Зовнішньополітичне відомство США оприлюднило в середу кількісні дані про російський і американський стратегічні ядерні арсенали. Згідно з довідкою Держдепартаменту, Сполучені Штати мають 1800 стратегічних оперативно розгорнутих ядерних боєголовок на 882 носіях, Росія, відповідно, 1537 - на 521 носії (міжконтинентальних балістичних ракетах і ракетах морського і повітряного базування).

Кількість наземних пускових установок, пускових установок для балістичних ракет на підводних човнах і важких бомбардувальниках у США становить 1124, у Росії - 865.

Це інформація станом на 5 лютого поточного року, коли набув чинності новий договір між США та РФ про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (CНО/START). Згідно з документом, після першого обміну даними вони оновлюватимуться кожні шість місяців.

Як повідомляв УКРІНФОРМ, новий договір про скорочення СНО президенти США й Росії Барак Обама і Дмитро Медведєв підписали 8 квітня 2010 року у Празі, ратифікаційними грамотами сторони обмінялися 5 лютого. Документом передбачені зобов'язання Вашингтона і Москви скоротити кількість боєзарядів до 1550 тис. і до 800 знизити граничний рівень для стратегічних носіїв.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект