НОВИНИ

27.05.2011 | Саркозі не бачить зв'язку між продажем Росії Mistral і позицією Москви щодо Лівії
Джерело - РИА Новости

Сьогодні, 27 травня, президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що продаж його країною Росії вертольотоносців Mistral ніяк не пов'язаний із позицією РФ щодо Лівії.


"Немає ніяких таємних угод, і це ніяк не пов'язано з лівійським досьє", - сказав Саркозі на прес-конференції після закінчення саміту G8.


"Якщо ми друзі або партнери, не бачу, чому не можна працювати над спільними проектами", - зазначив президент Франції.


Він нагадав, що співпраця з Mistral почалася ще до операції в Лівії. "Коли пан Медведєв утримався при голосуванні в Раді Безпеки ООН щодо Лівії, ми все одно продовжили переговори в рамках цього контракту по Mistral", - додав Саркозі.


Як відомо, Москва не скористалася своїм правом вето під час голосування за резолюцію по Лівії, яка відкрила шлях для проведення операції по введенню безпольотної зони над північноафриканською країною.


Нагадаємо, 24 грудня минулого року РФ і Франція оголосили про укладення угоди з будівництва двох кораблів типу Mistral у Сан-Назері (Франція) і двох по ліцензії в Росії. Тендер був оголошений у жовтні міністерством оборони РФ.


Якщо угода буде доведена до кінця, Франція стане першою з країн НАТО, яка продала РФ сучасну бойову техніку. Це викликає занепокоєння інших країн Альянсу, особливо сусідніх з Росією держав. Естонія, Латвія і Литва раніше вимагали від Франції пояснень у зв'язку з продажем вертольотоносця.


У грудні ЗМІ повідомляли, що вартість будівництва першого корабля типу Mistral для Росії на французьких верфях перевищить 700 мільйонів євро.


Під час саміту G-8 в Довілі Москва й Париж заявили, що операція з Mistral буде завершена протягом 15 днів. За кожний корабель Росія може заплатити більш як $500 млн.


Десантний корабель-док Mistral має повну водотоннажність у 21 тисячу тонн, довжину - 200 метрів, ширину - 32 метри, швидкість ходу - 19 вузлів, дальність плавання - 20 тисяч миль. Здатний нести на палубі шість вертольотів, всередині корпусу - чотири десантні катери або два судна на повітряній подушці, а також до 450 чоловік десанту.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект