НОВИНИ

20.05.2011 | США всебічно підтримуватимуть реформи на Близькому Сході і у Північній Африці
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Кожна країна Близького Сходу і Північної Африки, що бере на себе ризики проведення політичних і соціально-економічних реформ, реалізуючи прагнення їхніх громадян, матиме повну підтримку США. Про це  заявив Президент США Барак Обама у майже годинному програмному виступі, присвяченому американській політиці у регіоні, який цього року переживає історичні зміни.








Він додав, що ця всебічна допомога здійснюватиметься за допомогою "дипломатичних, економічних і стратегічних інструментів". США продовжуватимуть політику щодо підвищення безпеки у регіоні, сприяння розвиткові демократії і громадянських свобод. Але водночас мають намір надавати конкретну економічну та інвестиційну підтримку державам, що перебувають у процесі переходу до демократії.


Зокрема, Єгипту Адміністрація США сприятиме у погашенні боргових зобов'язань у розмірі 1 млрд доларів і надасть гарантії для отримання ще одного мільярда доларів кредитів на розвиток інфраструктури і нові робочі місця. Як пообіцяв Б.Обама, пропозиції з підтримки економік Єгипту і Тунісу будуть підготовлені МВФ та Світовим банком на наступну зустріч "великої вісімки". Крім того, Адміністрація США працюватиме над створення за допомогою Конгресу спеціальних підприємницьких фондів, а також докладатиме зусиль до розширення інвестиційних ініціатив у регіоні разом з Європейським Союзом, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу.


У ході виступу Барак Обама зазначив, що всі країни регіону є різними, але одним із головним принципів у підходах Адміністрації США був і залишатиметься дотримання ними універсальних цінностей і прав людини. Розвиток подій у Лівії глава Білого дому назвав "екстремальним", під час якого без втручання міжнародної спільноти могли загинути ще тисячі людей. Проте, на його переконання, "час працює проти Каддафі".


Коментуючи ситуацію у Сирії, проти якої США вчора посилили санкції, Б.Обама зазначив, що "президент Асад поки має вибір" - проводити демократичні реформи чи залишити пост. Американський лідер також закликав владу країни, що довгий час є партнером США у регіоні - Бахрейну, до звільнення представників опозиції і проведення діалогу з опозиційними силами.


Порушуючи тему ізраїльсько-палестинського конфлікту, Барак Обама висловив незгоду з поглядами багатьох спостерігачів про те, що "мирний процес зайшов у глухий кут". На його переконання, головною темою переговорів з цього питання має бути "убезпечення Ізраїлю і створення палестинської держави" у контексті реалізації підходу "держава Ізраїль - для єврейського народу, і Палестина - для палестинців". При цьому глава Білого дому підкреслив, що США та Ізраїль пов'язують десятиліття дружби, однак саме цьому Вашингтон має сказати правду: "Ізраїль не може далі втілювати свою мрію за рахунок окупації і проводити політику, через яку сотні тисяч палестинців відчуватимуть себе безправними і житимуть у бідності".


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект