НОВИНИ

19.05.2011 | Делегація США перевірила готовність Боснії і Герцеговини до вступу в НАТО
За матеріалами - Korespondent

Військова делегація США, до складу якої увійшли 15 генералів, підтримала під час візиту в Сараєво прагнення Боснії і Герцеговини вступити в НАТО і позитивно оцінила діяльність влади країни в цьому напрямі.


Делегація США перевірила готовність Боснії і Герцеговини до вступу в НАТО


Про це повідомляється на сайті міністерства оборони БіГ.


Військова делегація США на чолі з генералом Джозефом Еші відвідує на цьому тижні БіГ з метою ознайомлення з ситуацією в країні, ходом військової реформи і процесом інтеграції в НАТО.


Американські генерали зустрілися сьогодні з міністром оборони БіГ Селмо Цікотічем, начальником Генштабу ЗС БіГ генерал-лейтенантом Міладіном Мілойчічем та іншими військовими представниками.


"Цікотіч ознайомив делегацію з діяльністю БіГ на шляху до НАТО, а американські генерали висловили задоволення докладеними зусиллями і знову підтвердили прихильність США до надання країні допомоги в цьому напрямі", - сказано в повідомленні боснійського Міноборони.


Боснія і Герцеговина оголосила в 1992 році про вихід зі складу СФРЮ, після чого в республіці почалася війна з участю боснійських мусульман (Бошняк), сербів і хорватів, яка тривала до 1995 року. БіГ складається з двох частин (ентитетів) - Федерації Боснії і Герцеговини (мусульмано-хорватської) і Республіки Сербської. Це союз двох територіальних утворень, що мають відокремлене положення.


Між основними політичними партіями Боснії і Герцеговини є принципова домовленість про вступ до НАТО. У той же час керівництво Республіки Сербської заявляє про необхідність проведення в РС референдуму з даного питання. У Республіці Сербській ідея вступу в альянс користується набагато меншою підтримкою, ніж у Федерації. Згідно з опитуваннями громадської думки, близько половини жителів РС виступають проти приєднання до НАТО, в той час як більшість жителів Федерації підтримують цю ідею.


Хорватія і Албанія стали останніми балканськими країнами, які вступили до НАТО в 2009 році. До них це зробили Словенія, Болгарія і Румунія у 2004 році. Македонія вважається підготовленою для членства в Альянсі, проте вона поки не змогла вступити через розбіжності з Грецією, яка не визнає Македонію під її конституційною назвою. Чорногорія та Боснія і Герцеговина нещодавно приєдналися до Плану дій щодо членства в НАТО, що розглядається як надання офіційного кандидатського статусу.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 837. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект