НОВИНИ

17.05.2011 | Урядовці країн єврозони заговорили про реструктуризацію боргів Греції
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Про те, як рятувати Грецію і Португалію нині у Брюсселі дискутують міністри фінансів країн єврозони. Якщо схвалення програми для Португалії завдяки рішучим антикризовим діям уряду у Ліссабоні вважається майже вирішеною справою, то ситуація з Грецією виглядає значно складнішою. 110-и мільярдів екстрених кредитів, виділення яких вже схвалене країнами єврозони та Міжнародним валютним фондом, вочевидь, буде замало. Уряду в Афінах не вдається повною мірою реалізувати програму скорочення дефіциту бюджету. Державні видатки залишаються зависокими, а приватизація державного майна, погоджена з міжнародними донорами, відбувається надто мляво.


З огляду на ці обставини у єврозоні заговорили про необхідність реструктуризації боргів Греції. Першим це офіційно підтвердив міністр фінансів Нідерландів Ян Кеес де Ягер під час зустрічі з колегами з країн єврозони у понеділок у Брюсселі. Водночас де Яґер висловив упевненість, що банкрутства і списання боргових зобов’язань вдасться уникнути. «Звісно, ми дискутуємо про все, і про реструктуризацію у тому числі. Але публічно ми воліємо про це не розмовляти», - сказав журналістам де Яґер.


«Катастрофічні наслідки»


Чи впорається зі своїми боргами найближчим часом Греція, стане відомо у середу. У цей день експертна комісія від Міжнародного валютного фонду, Європейського центробанку та Єврокомісії представлять відповідну доповідь, складену на основі зібраних в Афінах даних. Ян Кеес де Ягер визнав, що Греція «трохи вибилася з колії». Аби виправити ситуацію, необхідно насамперед прискорити приватизацію, впевнений нідерландський міністр. У березні грецький уряд схвалив програму приватизації обсягом у 50 мільярдів євро.


Міністр фінансів Бельгії Дід´є Рейндерс висловив сподівання, що реструктуризації боргів Греції вдасться уникнути. На думку бельгійського міністра, такий крок мав би «катастрофічні наслідки» для єврозони. За оцінками Єврокомісії, фінансова «дірка» у 2012 – 2013 роках становитиме близько 60 мільярдів євро. Міністри фінансів дискутуватимуть про те, чи є можливість подовжити терміни повернення кредитів або знизити ставку. Передбачається, що Греція має повернути гроші за сім з половиною років. Відсоткова ставка становить 4,2 відсотка.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3746. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект