НОВИНИ

16.05.2011 | Вишеградська четвірка створить бойову тактичну групу
За матеріалами - Євроатлантика.info

Країни «Вишеградської четвірки» (Польща, Словаччина, Угорщина і Чехія) домовилися про створення в першому півріччі 2016 року бойової тактичної групи й запросили до участі в ній Україну. Про це повідомив після зустрічі глав оборонних відомств у форматі «Вишеградська четвірка+Україна» міністр оборони Словаччини Любомир Галко на прес-конференції в Левочі (Словаччина).



 


За його словами, сторони обговорили можливість залучення Збройних сил України до цієї групи. Під час зустрічі міністри домовилися, що фінансові витрати ділитимуть між собою, а решту деталей обговорюватимуть під час зустрічей у робочому порядку. За словами глави оборонного відомства Словаччини, його польський колега погодився з тим, щоб Польща була головною країною в цій створюваній групі.


 


Як повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна», глава українського оборонного відомства Михайло Єжель зазначив, що Україна має досвід участі в бойових тактичних групах, адже сьогодні можна говорити про використання літака Іл-76, роти радіаційно-хімічного та біологічного захисту, а також інженерно-саперної роти в рамках бойових тактичних груп. Крім того, М.Єжель під час зустрічі з міністрами оборони країн «Вишеградської четвірки» запросив Польщу, Чехію, Угорщину і Словаччину взяти участь у військових навчаннях, які відбудуться на території України. Йдеться про дванадцять навчань. Український міністр оборони також зазначив, що під час зустрічі проінформував своїх колег із приводу участі України в проектах цієї групи, а також про стан Збройних сил України в умовах кризи.


 


У свою чергу, міністр оборони Угорщини Чаба Хенде зауважив, що «ми вважаємо розвиток відносин із Україною в рамках „Вишеградської четвірки“ дуже важливим напрямом». За словами Ч.Хенде, це той майданчик, на якому Україна може взяти активну участь. Йдеться, зокрема, і про створення бойової тактичної групи, про що міністри домовилися під час цієї зустрічі. «Це співробітництво важливе як із політичної, так і з економічної точок зору», — додав він.


 


У свою чергу, глава оборонного відомства Польщі Богдан Кліх наголосив, що Україна сприймається як важливий стратегічний партнер, і цей діалог має тривати якомога активніше.


 


Відповідаючи на запитання українських журналістів щодо рішення України про позаблоковий статус, Б.Кліх підкреслив: «Ми поважаємо рішення України, це рішення суверенної держави, і ми повністю його поважаємо, поважаємо те, що Україна прийняла статус позаблокової держави».


 


Водночас, за його словами, в України і Польщі є спільні політичні інтереси, тому співпраця з Києвом розвиватиметься й надалі. «Ми говоримо про співпрацю не тільки у сфері безпеки, а й у різних інших сферах. І ми переконані, що об’єднання України і ЄС має бути завершене найближчим часом», — додав польський міністр. Б.Кліх також запевнив, що, зі свого боку, Польща робитиме все можливе для наближення цієї мети.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9515. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект