НОВИНИ

14.05.2011 | Медведєв вважає, що європейська ПРО не буде ефективною без участі РФ
Джерело - Korespondent

Президент Росії Дмитро Медведєв направив головам держав-членів Ради Росія-НАТО послання з викладом російської позиції щодо протиракетної оборони.

Медведєв підтвердив готовність Росії взяти на себе частку відповідальності за підтримку стратегічної стабільності та безпеки, в тому числі формування спільної системи протиракетної оборони в Європі.

У посланнях, зокрема, йдеться, що система європейської ПРО зможе стати ефективною тільки в разі рівноправної участі в ній Росії, повідомляє прес-служба Кремля.

Раніше, 29 квітня повідомлялося, що Росія в рамках розроблюваної системи Європейської протиракетної оборони (євроПРО) готова забезпечити протиракетне прикриття Східної Європи, а також акваторій Чорного, Балтійського і Баренцевого морів.

Нагадаємо, раніше група американських сенаторів закликали президента США Барака Обаму надати гарантії того, що співпраця з Росією з протиракетної оборони не завдасть шкоди національній безпеці країни.

У минулому році західні ЗМІ повідомляли, що лідери країн НАТО відкинули пропозицію президента РФ Дмитра Медведєва про об'єднання російської системи ПРО із західною. На саміті НАТО в Лісабоні глава Кремля оголосив про готовність Росії закрити свій сектор, забезпечивши безпеку європейських країн зі свого напряму.

Пізніше президент РФ у посланні до Федеральних зборів РФ заявив, що якщо переговори щодо європейської системи ПРО зайдуть у глухий кут, то Росії доведеться "приймати рішення про розміщення нових ударних засобів". Медведєв зазначив, що цьому випадку в найближчі 10 років почнеться новий виток гонки озброєнь.

У свою чергу Вашингтон неодноразово заявляв, що США не мають наміру розвивати свою протиракетну систему таким чином, щоб вона створила загрозу ракетному потенціалу Росії.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект