НОВИНИ

09.05.2011 | Відбулося засідання Військового комітету НАТО і держав-партнерів на рівні начальників Генеральних штабів
За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

4-5 травня ц.р. начальники Генеральних штабів із 54 країн-членів і партнерів НАТО у ході засідання Військового комітету обговорили питання партнерства, операцій і трансформації.


4 травня засідання відбулося під головуванням Глави ВК НАТО адмірала Дж.Ді Паоли і присвячувалося обговоренню ключових питань безпеки, в тому числі у Лівії та Афганістані, за результатами міністерського засідання НАТО у Берліні, з метою належної підготовки до зустрічі міністрів оборони у червні ц.р.


Участь у засіданні взяли командувачі двох стратегічних командувань НАТО: адмірал Дж.Ставрідіс – Верховний головнокомандувач об'єднаними збройними силами НАТО в Європі та генерал С.Абріал – Верховний головнокомандувач об'єднаними збройними силами НАТО з трансформації, а також Голова Військового комітету ЄС генерал Х.Сірен.


Під час перших двох сесій 4 травня ц.р., присвячених партнерству, Військовий комітет НАТО зосередився на відносинах з Грузією та Україною. Було підведено підсумки поточного реформування збройних сил у цих країнах. Україна і Грузія отримали високу оцінку за цінний внесок в операції НАТО.


Під час Ради Росія-НАТО начальники Генштабів позитивно оцінили реалізацію Плану військового співробітництва у 2011 р. та вирішили посилити і поглибити окремі сфери співпраці у наступні роки.


Важливим кроком у військовій співпраці стало підписання Спільного глосарію військових термінів. Цей документ є результатом понад десяти років детальних досліджень, укладання та перекладу термінів для покращення співпраці НАТО та Росії у майбутньому.


Останнім засіданням 4 травня стала зустріч, присвячена операції у Лівії. Учасників засідання поінформували про хід операції „Об’єднаний захисник”. Учасники засідання погодилися продовжувати тиск на режим М.Каддафі до того часу, поки не буде досягнуто усіх трьох умов, визначених Міністрами закордонних справ у Берліні.


5 травня у ході засідання головна увага приділялася питанням Афганістану. Командувач силами НАТО в Афганістані Д.Петреус разом з колегами поінформував контрибуторів операції про втілення результатів Лісабонського саміту та про хід процесу передачі відповідальності. Наголошувалася на необхідності підвищення кількості і якості афганських національних сил безпеки для успішного завершення процесу транзиту повноважень. Начальники Генштабів підтвердили свою відданість продовженню операції в Афганістані.


Під час наступної сесії, Військовий комітет обговорив підготовку стратегічного огляду щодо боротьби з піратством та перебіг операції НАТО „Океанський щит”. Хоча спільні зусилля НАТО та Європейського Союзу у реалізації згаданих операцій були оцінені позитивно, зміна тактики піратами вимагає розширення міжнародного співробітництва для відповіді на цю загрозу.


Закінчуючи зустріч, генерал С.Абріал презентував всебічний огляд ініціатив, висунутих Командуванням НАТО, з питань трансформації. Особлива увага була зроблена на освіті та навчанні фахівців, впровадженні інноваційних підходів в організації багатонаціональної співпраці та оцінюванні ефективності. Ці ініціативи є ключовими в побудові мудрої оборони НАТО.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект