НОВИНИ

13.07.2004 | Посол США попереджає, чим може завершитися реверс "Одеса-Броди"
Джерело - Українська правда

Посол США Джон Гербст заявляє, що запуск "Одеса-Броди" у реверс для транспортування російської нафти негативно позначиться на відносинах України із Заходом.


"Якщо справді рішення прийняте змінити напрямок нафтогону, це не може не позначитись на добробуті українців і налагодженні відносин між Україною і західними країнами", - сказав Гербст в ефірі радіо "Свобода".


За його словами, реверс "не тільки позначиться на енергетичній незалежності України, але й на її ділових стосунках з західними партнерами".


Як відомо, минулого тижня Кабмін вилучив зі своєї постанови слова про тільки європейське використання "Одеса-Броди", а компанія "Укртранснафта" отримала дозвіл на укладення угоди з російською ТНК на реверсивну прокачку нафти з Бродів до Одеси.


Водночас, за словами Гербста, "поки що мені не цілком зрозуміло". "Я думаю, що більшості українців так само не повністю зрозуміло, що відбувається наразі з нафтогоном "Одеса-Броди".


Гербст сказав, що Україні немає сенсу вводити реверс. "Нема ніяких ознак того, що якщо "Одеса-Броди" буде повернений в зворотному напрямку, то нафта потече через Україну. Якщо напрямок буде змінено, то нафта, яка зараз іде через Придніпровський нафтогін чи залізницею, піде з Броди до Одеси".


"І звичайно, ті звіти, які ми читаємо, та інформація про рішення зміни напрямку не містять ніяких деталей цієї угоди, яка мається на увазі. Але прем’єр-міністр Янукович зацікавлений в процвітанні країни, і він розуміє стратегічну цінність направлення каспійської нафти на Захід", - наголосив Гербст.


"Буде дуже прикро, якщо буде прийняте рішення, яке суперечить національним інтересам", - додав посол.


В той же час і Європейська Комісія заявила стурбованість впливом рішення про реверсе на більш тривале використання "Одеса-Броди".


Там також відзначили збільшення ризиків для навколишнього середовища в районі Чорного моря і протоки Босфор, а також енергетичної безпеки ресурсів, що поставляються в Україну і Центральну Європу, зазначає Інтерфакс-Україна.


Тим часом російсько-британська компанія ТНК-ВР заявила, що планує щорічно прокачувати по "Одеса-Броди" у реверсі 1,3-1,4 млн. тонн нафти.


Як повідомив керівник компанії Олександр Городецький, 9 млн. тонн нафти в рік, запропоновані раніше, прокачає ряд російських компаній, між якими цей обсяг буде розподілений пропорційно. На частку ТНК-ВР припаде близько 15%.


Крім ТНК-ВР, готовність прокачувати нафту по "Одеса-Броди" в реверсному режимі виявили ЛУКОЙЛ, ЮКОС, "Сибнефть", "Славнефть", сказав Городецький.


 
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект