НОВИНИ

07.02.2005 | Іраком займеться РНБО
Джерело - Інтерфакс-Україна.

Питання виведення українського миротворчого контингенту з Іраку буде розглянуте на наступному засіданні Ради національної безпеки й оборони, заявив міністр оборони Анатолій Гриценко на прес-конференції в суботу.

За його словами, зараз іде підготовка схем виводу військ.

Говорячи про ситуацію з Військово-морським флотом Росії, що базується на території України, Гриценко сказав: "Якщо це питання й буде переглянуте, то тільки з боку Росії, а не України".

Як повідомлялося, 11 січня Верховна Рада ухвалила постанову, що пропонує президентові країни негайно відкликати миротворців з Іраку.

У ньому підтверджується позиція парламенту, виражена в постанові Верховної Ради 3 грудня 2004 року про відкликання миротворчого контингенту України, спрямованого для участі в міжнародній операції в Іраку.

Президент України Віктор Ющенко заявив наприкінці січня в Кракові, що вивід українських військ з Іраку повинен бути погоджений з урядом цієї країни й союзниками.

Українські миротворці були спрямовані в Ірак за рішенням президента, схваленим парламентом 5 червня 2003 року. Із серпня 2003 року в Іраку перебувають близько 1600 українських військовослужбовців і більше 2000 одиниці техніки. Пройшло кілька ротацій українського контингенту.

За час служби в цій країні загинули, з урахуванням останніх жертв, 17 українських миротворців, кілька десятків одержали поранення.

Тим часом дотепер немає указу про призначення секретаря РНБО. Як відомо, 24 січня була оголошена інформація, що президент призначив на цю посаду Петра Порошенка, однак відповідний указ дотепер не оприлюднений.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект