НОВИНИ

04.02.2005 | У Лондоні сьогодні зібралася "велика сімка"
Джерело - ProEUROPA

У Лондоні 4-5 лютого проходить зустріч міністрів фінансів "великої сімки". Головні теми - перспективи глобального економічного росту, співвідношення курсів валют і допомога найбіднішим країнам.


Запланована також зустріч міністрів фінансів "сімки" з Нельсоном Манделою.
 
Екс-президент ПАР Нельсон Мандела, виступаючи вчора в британській столиці, закликав до загальносвітової боротьби з бідністю. За словами Мандели, повсюдне викорінювання бідності - одне з найважливіших завдань і обов’язків багатих держав.
 
Фактори ризику
 
Міністри фінансів будуть обговорювати проблеми, які загрожують падінням світової економіки. Факторами можливого ризику визнано слабкий долар, високі ціни на нафту і швидкий ріст економіки Китаю.
 
У суботу, 5 лютого, міністри зустрінуться зі своїми колегами з Бразилії, Росії, Індії і Китаю. Ці чотири країни, які одержали за першими буквами своїх англійських назв абревіатуру BRІCs, вперше в такому складі допущені на самміт "великої сімки". Темою для розмови знову стануть глобальна економіка й енергетичні питання.
 
Однак, окремо виділяється китайська проблема. Глави фінансових відомств збираються знову вимагати від Пекіна забезпечити гнучкий курс юаню і не занижувати штучно вартість національної валюти стосовно долара. У зв’язку з підготовкою в Сенаті США законопроекту про торговельні санкції проти Китаю, експерти очікують, що переговори до позитивного результату не призведуть.
 
Європейські члени "сімки" збираються також порушити питання про те, як адміністрація Джорджа Буша буде знижувати бюджетні і зовнішньоторговельні дефіцити. Без зусиль у цьому напрямку падіння долара може продовжиться, що невигідно ані Європі, ані Японії.
 
Америка у свою чергу буде наполягати на тому, щоб вони підвищили темпи внутрішнього економічного росту і допомогли США, таким чином, скоротити торговельний дефіцит. Очікується також, що "велика сімка" попросить країни-споживачі нафти (такі, як Індія і Китай) перейняти в них енергозберігаючі технології, а країни-виробники - забезпечити необхідний рівень постачань.
 
Міністрам також мають обговорити допомогу країнам, які постраждали від цунамі, і допомога найбіднішим державам Африки. Зокрема, пожертвувати 200 мільйонів доларів у спеціальний фонд, який дав би поштовх розвитку приватного сектора на континенті.
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект