НОВИНИ

19.04.2011 | Експерти: Заходу доведеться приймати складні рішення щодо Лівії
Джерело - Korespondent

Західні держави стоять перед все більш складним вибором на військовому, економічному і дипломатичному фронтах у лівійському конфлікті, що триває більше двох місяців, повідомляє Reuters, посилаючись на експертів.


На думку фахівців, НАТО, можливо, доведеться посилити масштаб бомбардувань лівійських урядових військ, щоб вийти з глухого кута, в який зайшло збройне протистояння в північноафриканській країні. Тим часом підтримці бунтівників за допомогою доходів від продажу лівійської нафти заважають санкції ООН.


Крім цього ООН поки не в силах значно поліпшити скрутне становище цивільного населення в Лівії. Представник повстанців повідомив, що лише за два останні дні, як мінімум, 31 людина загинула в результаті обстрілу військами Каддафі міста Місрата.


Через дев'ять тижнів після початку народного повстання, натхненного антиурядовими протестами у всьому арабському світі, під контролем опозиції пеербуває схід країни, в тому числі її головний оплот місто Бенгазі, і невелика територія на заході - в першу чергу райони третього за величиною лівійського міста Місрати.


Бомбардування НАТО частково зруйнували бронетехніку Каддафі, але цього виявилося недостатньо, щоб здійснити прорив у патовій ситуації, і альянсу, можливо, не залишиться нічого іншого, крім як задіяти ракетні знаряддя військових кораблів чи вертольоти, вважають аналітики.


Минулого тижня лідери США, Великобританії і Франції пообіцяли продовжувати військові дії проти Каддафі до того часу, поки він не відмовиться від влади.


"Вони загнали себе в кут, прирівнявши перемогу до відходу Каддафі, - сказав Деніел Кіохан з Інституту ЄС з дослідження питань безпеки. - Я вважаю, що в них зараз немає ніякої можливості відступити. Продовжувати (бойові дії) стало політичною необхідністю".


Лівійські повстанці хочуть продавати нафту, видобуту на контрольованих ними територіях, однак, незважаючи на підтримку Заходу, їхнім планам може завадити відсутність чіткої позиції комітету ООН з санкцій, кажуть дипломати ООН і трейдери.


За словами дипломатів, члени Радбезу ООН навряд чи передбачали, як сильно санкції ускладнять підтримку лівійської опозиції. "Я думаю, що вони не підозрювали про труднощі, до яких приведуть санкції, і зараз вони намагаються дати задній хід у питаннях продажу нафти і ембарго на зброю", - сказав Reuters на умовах анонімності дипломат ООН.


Одним з розглянутих варіантів було виключення з-під дії санкцій Arabian Gulf Oil Co (Agoco), дочірній компанії Libyan National Oil Corp. Однак, жодна делегація не внесла офіційної пропозиції до комітету ООН.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект