НОВИНИ

15.04.2011 | НАТО в Лівії бракує літаків
За матеріалами - УНІАН

На зустрічі в Берліні міністрів закордонних справ країн-членів НАТО Генеральний Секретар Альянсу Андерс Фог Расмуссен пообіцяв продовжувати місію в Лівії, але нарікав на брак літаків.


За підсумками зустрічі Расмуссен і голова британського МЗС Вільям Хейг висловили надію, що країни Північноатлантичного Альянсу все-таки нададуть більше літаків для операції.


Як передає з Берліна кореспондент BBC, Франція і Британія намагалися умовити інші країни НАТО брати активнішу участь в операції проти Каддафі і надати більше літаків, здатних завдавати точкових ударів по наземних цілях.


Проте в НАТО існують розбіжності щодо військової операції в Лівії. Її противниками, зокрема, є Німеччина й Туреччина. З 28 країн-членів НАТО лише Великобританія, Франція, Канада, Бельгія, Норвегія і Данія беруть участь в авіанальотах.


США скоротили свою участь в операції, відкликавши винищувачі, проте наголошують, що продовжують боротьбу проти засобів ППО Каддафі і що на американські сили припадає третина загальної кількості вильотів ВПС коаліції.


За словами Расмуссена, сили, лояльні Каддафі, "ховають важке озброєння в населених пунктах, а раніше більшість цілей були легко досяжні. Щоб уникнути жертв серед цивільного населення, нам потрібна дуже складна техніка, тому необхідні ще кілька високоточних винищувачів для знищення наземних цілей".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8220. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект